Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit érdemes tudni a hullámos...

Mit érdemes tudni a hullámos papagájról?

Figyelt kérdés
Mekkora kalitka kell? Hányat érdemes tartani egyszerre? Minden érdekel a tartásukról. Venni szeretnék.

2022. nov. 14. 18:44
 1/6 anonim ***** válasza:
25%

Akkora kalitka kell, amiben kényelmesen tudnak repdesni. Minimum kettőt tarts együtt, mert társas lény, lehetőleg egy fiú-lány párt.


Intelligens állatok, igénylik a stimulációt, vagy egymással és kalitkába rakott játékokkal, vagy pedig úgy, hogy kiveszed őket és foglalkozol velük, esetleg engeded őket repdesni a szobában, ilyenkorra érdemes madárpelenkát adni rájuk, de ha eleget foglalkozol velük, be lehet tanítani őket arra, hogy szóljanak, ha pottyantani akarnak, és akkor visszarakod a ketrecbe.


5-6 szót tudnak megtanulni, értelmi képességekben egy hét hónapos babával vannak egy szinten.

2022. nov. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%
Tengeribetegeknek nem ajánlott.
2022. nov. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%
Nekünk volt kettő, szerettük őket nagyon, csak reggel mindig korán keltették az egész családot. Ettől függetlenül nagyon szerettük őket, sokáig megvoltak. Az egyik imádta a tükörben nézegetni magát, állandóan szövegelt.
2022. nov. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekünk van kettő. Én speciel utálom őket. Rettentő hangosag, de ezzel még nem is lenne baj, csakhogy a hangjuk borzalmas, szóval csak akkor vállald be, ha bírod.
2022. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Hogy hullámos
2022. nov. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk kettő van. A tartási körülményeikről rengeteg mindent találsz a neten. Attól függ, hogy mennyit vannak kiengedve, mennyit foglalkozol velük. Egyet ne tarts, mert nem fogja jól érezni magát. Ha javasolhatom, akkor tenyésztőtől vegyél, és ne állatkereskedésből.

A mieink többnyire hangosak, de mi is azok vagyunk, szóval nem vagyok meglepődve rajta. Amúgy tudnak csendben is lenni. A mieink nem beszélnek, de nem is tanítjuk őket. Ha zenét hallanak, hangosabbak :D

Borzasztó szemetesek. Bármiben kapnak enni, mindig maghéj van körülöttük egy fél méteres körzetben, mert kilökik a kalitkából. A mieink nem szeretnek fürdeni, de van olyan, amelyik szeret.

Én nem szerettem őket, eredetileg a fiam vette, de aztán elég jól megbarátkoztam velük, szóval én szeretem, hogy itt csipognak egész nap. Mondjuk telefonálni nem mindig lehet mellettük :D

2022. nov. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!