Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Más szelíd madara is szeret a...

Más szelíd madara is szeret a legszűkebb helyekre bemászkálni, vagy csak az én 2 éves nimfám ilyen?

Figyelt kérdés
Több madaram van, de ő a legszelídebb, éjjel-nappal szabadon lehet, és a kedvenc helyei azok a szűk helyek, ahol még éppen hogy elfér (pl. az akváriumom papír hátterét is lerágcsálta, akkor tűnt fel, mikor a negyede már hiányzott). Persze, amikor hívom, azonnal tipeg, és néz szépen, oldalra fordított fejjel, hogy ő nem csinált semmi rosszat. Aludni is sokszor sarokba megy.
2010. okt. 5. 23:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet egyetlen állat rabságban tartásával sem, de elfogadva, hogy "ilyen világban élünk", ez a kérdés nagyon a kedvemre való. Amit leírtál a szabadságáról, a viselt dolgairól, az szeretetre méltó. Elnézést, hogy "szakmailag" nem tudok hozzászólni, de ezt el kellett mondanom...
2010. okt. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem rabok a madaraim, ezt kikérem magamnak az ő nevükben is (meg se élnének a szabadban), sőt, tudok olyan papagájfajról, ami csak azért létezik még, mert "fogságban" vigyáztak az állományra, de természetes élőhelyén kipusztították a vadászok és a természetes ellenségek meg a sok szennyezés.
2010. okt. 6. 00:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy félreértetted a válaszomat, és nem az elismerő kicsengést vetted ki belőle. Talán nem az én hibám...
2010. okt. 6. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nézd, egyrészt nem a kérdésre válaszoltál, nem tudsz, ezt aláírom, másrészt elegem van abból, hogy az emberek tudatlanságból és tájékozatlanságból butaságokat mondanak az állatok fogságban tartásáról (hogy ellenzik meg ilyenek, csak sokaknak eszébe se jut, hogy sok állat pont azért veszélyeztetett vagy hal ki, mert nem lépnek időben a megmentésük érdekében akár fogságban tartással). Nemrég jártam a Fővárosi Állatkertben, van egy kis érdekesség az elefántmadárról, ami 1-2 évszázaddal ezelőtt (nem volt olyan régen) még létezett, de kipusztult, mert nem léptek időben, hogy megmentsék az állományt, ma ez lenne a legnagyobb madarunk, nem a strucc, és megállt mellette egy kis család, és a szülő kijelentette, hogy az strucc, fogalmuk sincs arról, mekkora butaságot mondott, csak mert lusta volt tájékozódni, pedig az ő orra előtt ott volt a tábla.
2010. okt. 6. 10:03
 5/5 nagyviri ***** válasza:

Nekem is nimfám van, párban. Nekem dettó ugyanezt csinálják :D A kalitkájuk teteje pagoda szerűen van kialakítva, és Rozi oda szokott bebújni, én meg frászt kapok töle, hogy beszorul. Plusz imádnának kábelt rágni, persze csak ha hagynám. Te is vigyázz erre. Nekem a múlt héten az internet kábelt rágták szét, kicsit sem voltam ideges...

Vegyél neki valami madárjátékot, én próbálom átnevelni, hogy azt rágják, egyenlőre felemás sikerrel. Szeretik a játékot is, de ha nem nézek oda, már rohannak is a tiltott cuccra.

2010. okt. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!