Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy fiú hullámos papagájun...

Van egy fiú hullámos papagájunk, mit tegyünk?

Figyelt kérdés

Több, mint egy éve vettük egy lánnyal együtt, aki elkapott valamilyen betegséget és sajnos elpusztult. Vártunk körülbelül két hetet, hogy feldolgozhassa és, hogy megmarad-e. Megmaradt, így vettünk neki egy másik párt, ugyanis délelőtt munka és iskola miatt sokat lett volna egyedül. A másik lány papagáj vasárnap este pusztult el, fogalmunk sincs, mi lehetett a baja, annyit vettünk észre, hogy furcsa hangot hallat és véres a szája. Később az orra is vérzett, próbáltunk állatorvost hívni, de vasárnap este senki sem dolgozott. Sajnos nem tudtunk segíteni rajta.


A kérdésem az lenne, hogy vegyünk-e neki párt vagy ne?

Ha nem veszünk, lehet elpusztulna az egyedüllét miatt, ha pedig veszünk és megint elpusztul a párja, nem tudjuk, hogy kibírná-e.

A segítségeteket nagyon megköszönném!



2023. márc. 15. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Gyerekkoromban volt hullámos papagájunk, egy fiú, több évig élt. Mi is csak nyáron értünk rá jobban, mert iskola volt. Szóval nem hiszem, hogy ez zavarná. De ha már többször "megözvegyült", lehet, más eset,e zt nem tudom sajnos.
2023. márc. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nem maradhat! Kalitka teljes lefertőtlenítése, tenyésztőtől nem kereskedésből származó madár, 2 hét karantén az újnak. Ki szoktad amúgy engedni őket repkedni vagy bezárva tartod?
2023. márc. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lefertőtlenítettük, az volt az első dolog.

Ki szoktuk őket engedni, nem jó nekik ott bezárva egész életükben.

Köszönöm a válaszokat! :)

2023. márc. 15. 14:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A vérzésnek elképzelni sem tudom, mi lehetett az oka, de nagyon sajnálom a kismadarat. Mindenképpen várnék, hátha fertőzés volt az ok, de ha a fiú továbbra is életben marad, kellene neki társ. Én azt tettem, hogy fiút vettem mellé társnak. Nálunk a lány tojáselakadás miatt pusztult el, biztosan nem fertőzés miatt, így 4 nap után hoztam haza a másik madarat. Tudtam azt is, hogy nálunk a lány volt a főnök, a fiú kedves, béketűrő madár, így úgy gondoltam, egy másik fiúval is jól kijönne. Igazam lett, az első perctől a legjobb barátok. Azóta eltelt majdnem egy év. Hétvégén vágtam le az idősebb madár karmait, mert annyira hosszúak voltak, hogy nem tudott mászni a rácsokon. Mikor a helyére tettem, a másik madár 10 percen át simogatta és becézgette, hogy megnyugtassa. Igaz, néha veszekednek kicsit, de nagyon szeretik egymást, két fiú is jól kijön egymással.
2023. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Várunk mindenképpen :)

Nálunk nem igazán volt egyik sem főnökösködő, egyik lány és a fiú sem, mindegyik nagyon aranyos volt, főleg mikor egymáshoz bújtak. Veszekedtek természetesen ők is, néha a gondolataimat nem hallottam tőlük😂

Köszönöm a válaszodat! :)

2023. márc. 15. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!