Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretném megsimogatni a...

Szeretném megsimogatni a galambokat, adok is nekik kenyérkét, de elrepülnek. Miért? Ahogy közelítek, felszállnak.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 7. 20:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Gyerek koromban én is nagyon vágytam arra, hogy megetethessek kézből egy galambot.


Azóta már soktíz év eltelt és az erkélyünkre fészkelt egy pár, még 2008-ban.

Az anyuka galamb nagyon kezes, meghúzódó volt, nem az az ideges féle. Inkább meglapult, mint elrepült volna.

Még 2008 őszén kikelt tojása. Aztán nézem, ott volt a kis csupasz csibe, talán ha 3 napos lehetett, amikor hűvösebb nap volt és nem ült rajta a mama. Egy ideig csak fogyeltem, de csak nem jött. Elmentem, ott hagytam, de amikor ránéztem akkor se ült rajta madár.


Végül behoztam és készítettem neki melegítő "pótmamát".

Nagy üdítős műanyag palackba tettem 40°C környékén lévő melegvizet. Azt letakartam egy porruhával és mellé tettem a kicsit. Az egészet kívülről még lazán betskartam egy nagyobb vastag textillel, hogy azért mozogni tudjon mellette a kismadár. Időnként cseréltem benne a vizet amikor hűlni kezdett.


Az etetést kicsi műanyag fecskendővel oldottam meg és vízzel kevert búzadarát adtam neki, mindog annyit, amit megevett. Kázzel kellett nyitva tartani közben a kis csőrét.

Később már búzaszemeket tudtam a csőrébe tenni, aztán mlg később már a markomból tudtam a csőrébe önteni a búzát.

Bal kézzel átmarkoltam finoman a kicsit és a mutató és hüvelyk ujjammal megfogtam a csőre két oldalát. A másik kéz egy ujjával kinyitottam és balkézzrl nyitva tartottam két oldalán kicsit megfogva.

Így nőtt meg az én kis galambom annyira, 3-4 hét alatt, hogy magától is egyen.


Mimdig mindenben a kedvét kerestem.


Azóta ez a kisgalamb már lassan 15 éves lesz és a legjobb barátom! 😃


Amikor meglát, kiharcolja ,agának, hogy jól megborzoljam a tollát és játsszak vele "verekedőset".

Az azt jelenti, én jól megvakargatom, megsimogatom, ő meg jól összeharapdálja a kezem a csőrével és játékosan megcsapkod a szárnyával.


Azután leveszem a fészek környékáről és össze-vissza puszilom a tollát mindenhol.

Hozzám simul és kicsit úgy elvagyunk.

Aztán meelégeli és elrepül, azután megint kiabál, hogy menjek újra játszani.


Mindjárt teszek fel videót, még fiatalabb orából, de ezt már elküldöm, amit írtam, mielőtt elveszne...

2023. ápr. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ja... és a féllábon ugráló galambok, szerintem azért vannak a vadonélőknél, mert a téli kemény mínuszokban ülnek a házak bűdogból lévő gyorsan lehülő fém részein és lefagy a lábuk, szó szerint, szegényeknek.
2023. ápr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Na, szóval Ő az imádott galambom...


[link]

2023. ápr. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Itt még szép vilűgosszürke a tolla, de azóta jött neki ez a verekedős játék mániája.

Azóta nem tudok mellette úgy elmenni, hogy addig ne kiabálna és nyújtózkodna utánam, amig oda nem megyek hozzá jól megturkálni a tollát.


Reggel arra ébredek, oda heveredik a gumiszőnyegre mellém, az ágy mellé.

Sokszor úgy néz rajongással, mint ha mondani alarna valamit.


Este nézzük a tv-t. Bejön a szobába és addig kiabál a rekamié mellet, amíg fel nem figuelel rá.

Akkor elindul és elkezd futni a másik szoba felé, ahol a fészke van. Ott szeret igazán verekedni.

Addig nem muugszik, míg nem állok oda vele játszani.😃

Hihetetlenül ártelmes!!!


Ami a galamb által állítólag hordozott betegségeket illeti,

az macska vagy kutua és a galamb is hordoz kórokozókat, de semmi nincs annál fertőzőbn, mint az ember, mert az az emberre fokozottan veszélyes kórokozókat terjeszti!


Megfogka a pénzt, beletüsszent a kezábe, vagy épp kitörli a fenekét, sokan kezet se nagyon mosnak és megfogják a kilincseket, a luftajyót, a járművön a kapaszkodókat, ami így emberre fokozottan veszékyes kórokozókkal, baktériumokkal és vírusokkal, frkáliával és légúti váladékkal szennyeződik. Azt mi megfogjuk, aztán megdörzsöljük az orrunkat, szemünket, eseyleg bekapunk egy ckrot vele.


A galambomudőnként kikáredszkedik repülni. Lemegy a járdára, ahol bármi lehet, szóval nem szabad elbagayellizálni a háziállatot, mint baktérium forrást.

Ennek ellenére összepuszilom a hasát is és semmi bajom, pedig már előtte is laktak galambok, akkor még az erkélyen. Összesen több mint 20 éve kapcsolatban vagyok galambokkal, de még soha nem kaptunk el semmi betegséget tőlük.


Az ember immunrendszerének kell erősnek lenni, akkor nem lehet baj. Ez azon is múlik, hogy edzzük megfelelően a szervezetünket.


Mert aki körül mindig mindent fertőtlenítenek, aztán kiviszik az utcűra és megfog valamit, aztán megbetegszik.


Ott van a purdé gyerek kicsapva a poros udvarra. Kiszalad egy karéj zsíroskenyérel, a kutyával játszani. Leejti a kenyeret a porba, felkapja aztán megeszi és semmi baja, mert ahhoz van edződve.

2023. ápr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Itt egy film a témáról...


[link]

2023. ápr. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Cuki a galambod de azért remélem költői túlzás, hogy ő a legjobb barátod. Értem én, hogy háziállat meg 🫶 szeretjük őket, de azért legyen valami ember barátod is, na..
2023. ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
..az egyik legjobb barátom, így pontos. Benne nem lehet csalódni. 😃
2023. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
Ne etesd őket, nem is szabad egyébknt se. Mindent ellepnek, túl vannak szaporodva, kártékony madár, betegségeket terjesztenek. Te cukiban eteted őket, másnak meg az erkélyét fossák szét meg megbetegszik tőle a gyereke meg a háziállata.
2023. ápr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Utlsó, kérlek adj 1 példát arra, hogy valakinek megbetegedett tőle a gyereke....

Képzeld, a madár nem emlős, nem tudom, tudsz-e erről a kézenfekvő tényről. És mivel nem emlős, elenyészően kevés betegségük veszélyes ránk, emlősökre nézve.

Valahogy el kell engedni már ezt a buta kampánybeszédet.

2023. ápr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
33%
Löni kell öket légpuskával, nem etetni.
2023. szept. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!