Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi baja lehetett a (selyem)kak...

Mi baja lehetett a (selyem)kakasomnak, tyúkomnak?

Figyelt kérdés

Anno még 2021-ben vettem Törpe Selyemtyúkokat (3 tyúk, 1 kakas) egy "híresebb" magyar madártenyésztő és tartó helyről.

(Azt szeretném leírni, hogy azért tettem a "Madarak" kategóriába a kérdést, mert őket inkább háziállatként tartom, mintsem haszonállatként)

Körülbelül 1 hónaposak lehettek? Nem tudom már. De egyik reggel a kakasnak a nyaka/feje teljesen kicsavarodott, amikor megpróbálta felemelni a fejét, folyamat kicsavarodott neki. Közben az egyik tyúknak szintén ugyanez lett a baja, és ez így ment hetekig, majd egy idő után a kakasnak helyreállt, bár a mai napig érzékeny rá. A tyúkocska is helyreállt, de ha kinyújtja az ég felé akkor kicsavarodik neki megint, illetve nagyon félős, a legkisebb dolgoktól is megijed és attól is egyből kicsavarodik.

Voltak velük olyan céljaim is, hogy keltetek tojást tőlük, de ilyen csavarodott nyakúakkal inkább mellőztem.

Volt ez már 2 éve legalább, bár már nem olyan vészes a nyakcsavarodás a két selyemnél mint ahogy pici korukban volt, mégis azóta nem hagy nyugodni a dolog. Mi a bánatom lehetett ez a betegség? Esetleg túltenyésztés az oka? Azóta vettem melléjük meg 2 selyemtyúkot, azok olyan kis bolyhos, szőrös macik. Igazi selyemtyúkok.

Ezek a kis csavartnyakúak meg elég máshogy néznek ki, mint az a kettő.

Utána olvastam, de csak a Madár Pestist találtam. Azt meg eléggé kétlem.

Köszönöm!



2023. jún. 16. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Galamboknál tudok a Paramyxovírus betegségről ami ilyen tüneteket okoz, most megnéztem és látom hogy az is a madárpestishez köthető.


Ha madárpestis lenne, a tyukocskák szenvedhettek maradandó idegkárosodást, ez okozná hogy már meggyógyultak de a tekergetés megmaradt.

2023. jún. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Madárpestis pedig létezik manapság.

Lehet többfajta vírus is.

Oltva voltak?

Miért nem vitted állatorvoshoz őket? Hogy képzeled azt, hogy gyakorin meg tudod oldani?

2023. jún. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Légyszi küldd el privátban egy olyan állatorvos telefonszámát, aki ért ilyenhez.

Ugyanis ha anno legalább 15 (egzotikus) állatorvost nem hívtam föl, akkor egyet se.

2023. jún. 17. 14:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Melyik megye?

B vitamin injekciót kaptak?

2023. jún. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!