Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen bagoly ül/áll a fán,...

Milyen bagoly ül/áll a fán, fel-alá mozogva?

Figyelt kérdés
A rossz minőségű kép: [link]

2023. júl. 12. 13:21
 1/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő, de az én tippem kuvik vagy esetleg macskabagoly. De tényleg elég homályos a kép.


Egyébként csaknem minden bagoly mozgatja a fejét fel-alá stb mert a szemgolyójuk nem teljesen gömb, hanem “körte” alakú. Emiatt jobban látnak, de nem tudják mozgatni-forgatni a szemeiket ezért a fejüket mozgatják, például bemérni valami távolságát vagy csak simán körbenézni. Persze ez nem kivételes viselkedés a madaraknál, de a baglyokra különösen igaz.

2023. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kép nem elég jó minőségű. Ha városi környezetben laksz, de sok fás övezettel, parkokkal tarkítva, akkor nagy valószínűséggel lehet füles kuvik. Éjszaka lehet hallani őket elég aktívan, városban is.
2023. júl. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy kuvik szerintem.
2023. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg kuvik lesz. Netes képek alapján. Ártalmas ez az emberre? Megtámadhat? Van 2 fióka, akik repülni tanulnak a kertünkben.
2023. júl. 12. 15:36
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy! Nekem a szomszéd padlásán lakik évek óta. Itt ricsajoznak néha, meg ücsörögnek a kéményen. Szerintem a gyerekeknek még tetszeni is fog, ha meg tudják figyelni őket. Olyan kis viccesek. Én kifejezetten szeretem, hogy itt vannak, pedig néha a frászt hozzák rám, olyan hangokat adnak ki.
2023. júl. 12. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen ártalmatlanok, mókásan néznek ki és hasznosak. Ugyanolyanok mint bármelyik bagoly féle. Ha közel vannak, akkor a hangjuk elég erős, de ez csak tavasszal és nyáron jellemző.
2023. júl. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!