Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egerészölyv ellen mit lehet...

Egerészölyv ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tehát arról van szó, hogy már 2 tyúkot elintézett a bestia. Az egyiket teljesen szétszedte, a másiknak pedig a hátából tépte ki a húst, mert észrevettük, hogy riadnak az állatok és elrepült a dög. Tudom hogy védett madár,de szívem szerint kinyírnám. Nemcsak nekünk okozott már kárt, hanem több embernek is a faluban.
2023. aug. 13. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
2023. aug. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csináld meg úgy a tyúkok helyét, hogy semmi se tudjon bemenni. Nem csak a ragadozó madarak tudnak kárt tenni. Beszáll egy gerle, galamb vagy valami, olyan fertőzést tudnak okozni, amitől az egész állományod elpusztul. Vagy róka, nyest kinyírja őket. Ne azt az ölyvöt okold, a te felelősséged zárt, biztonságos helyen tartani az állataidat.
2023. aug. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egerészölyvnek a nevében is benne van, mivel táplálkozik. Ami nálad jár az héja lehet. Az méginkabb védett. A tyúkokat csirkehálóval fedett helyen kell tartani. Ha meg ki vannak engedve akkor felügyelet mellett legyenek.

Nem is értem, hogy gondoltad, hogy faluhelyen a ragadozómadarak békèn fogják hagyni a tyúkjaid..

Nagymamámnak is fedett tyúkudvara volt és mi is azt csinálunk. Nálunk is van karvaly, héja, el-el kap neha énekesmadarakat az etetőnk környékéről, szomorú vagyok és mérges, de ez az ő élete, joga van hozzá.

Te sem vagy vegetáriánus gondolom.

2023. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is inkább héját gondolnék, az ölyv eléggé lomha és nem jön emberközelbe. A megoldás valóban az, hálót kell a tyúkudvar fölé rakni.
2023. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!