Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Azt olvastam, hogy a törpepapa...

Azt olvastam, hogy a törpepapagájnak kell odu. Ha egyedül van akkor is szükséges?

Figyelt kérdés
2009. jan. 1. 14:07
 1/3 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Szerintem csak akkor kell, ha egy fiú meg egy lány papagáj van. Azért kell, hogy oda rakja le a tojásait. Nekem volt régen két papagájom vettünk nekik egyet, de nem mentek bele, csak szét szedték. Amikor még egyedül volt a papagájom jól meg volt a rudakon semmi baj nem volt vele. Azt olvastam, hogy a papagájok a tojásukat homokba teszik. Szóval szerintem nem kell neki. Remélem segíthettem.

2009. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kell odú, ha párban vannak és fiókát szeretnél, egyébként nem.
2009. jan. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem homokba teszik, ne viccelj. Valóban fák odvaiban fészkelnek természetes élőhelyükön, kivéve talán 1-et, amelyik fészket rak, de homokba egyik se. Emiatt is odút használnak, és fűrészport vagy faforgácsot kell betenni nekik az odú aljára. Ha szétszedték, lehet, hogy ezért, mert akkor ők akarják kikaparni a megfelelő aljréteget, ha nincs forgács vagy fűrészpor, mert nem raktatok bele. Enélkül ha esetleg kijönnek enni a szülők kotlási időben, a tojások kihűlnek, ez biztosítja, hogy arra a kis időre is melegben vannak, mert a forgács és fűrészpor átmelegszik annyira, hogy hőszigetel.
2009. jan. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!