Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A kakukkok tényleg a szarka...

A kakukkok tényleg a szarka fészkébe teszik le tojásait , hogy ne neki kelljen felnevelni a kicsiket?

Figyelt kérdés
2023. aug. 19. 14:16
1 2
 1/13 Irdatlan Infláció ***** válasza:
66%
👁👄👁
2023. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

A kakukk költési időszaka május–július közt van. Fészekparazita madár, mintegy 9-25 fészket is meglátogat, melyekbe egy-egy tojást rak.[3] Kedvenc gazdamadarai a nádirigó, a réti pityer és az erdei szürkebegy, de rajtuk kívül sok más madár fészkébe is rak tojást. A fiókák 12 nap után kelnek ki, rendszerint hamarabb, mint a gazdamadár fiókái. A frissen kelt kakukkfióka kilöki a fészekből a többi tojást, vagy akár a frissen kelt mostohatestvéreit is, ezért a mostohaszülők egyetlen fiókaként nevelik. A fiatal kakukkok 19-24 nap után repülnek ki, de csak 50 naposan önállósítják magukat, addig is a dajkamadár szülők etetik őket.

[link]

2023. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik madár fészkébe.
2023. aug. 23. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mézga Krisztina ***** válasza:

Hogy a szarkáéba nem, az tuti, mivel az egy mindenevő madár (madárfiókát is), s nagyobb a tojása, mint a kakukké, ezért felismeri.

Kedves kérdező! A Google-t nem ismered? Vagy a Magyar Madártani Egyesületet? Biológiát se tanultál? Mert h szakszerű választ kaphattál volna azonnal, ha beírod a keresőbe "kakukkfióka, fészek", s szemezgethettél volna a feldobott linkek között.

De sztem csak unatkoztál, mert ha tudtad, nem a saját fészkébe teszi a tojásait a kakukk, akkor azt is tudtad, a szarkáéba tuti, nem.

[link]

[link]

Stb.

2023. aug. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló! A Toleranciát nem ismered? Vagy a Fogadjuk el egymást szervezetet? Illetve a Trollgyàrtàsban jeleskedsz?


De sztem csak uncsiztàl, mert olyan vagy.


[link]

2023. aug. 25. 09:32
 6/13 Mézga Krisztina ***** válasza:

Jesszus! A hülyeség ellen is a Szentírást hozod fel? Szegény Isten! Mi mindenre használják már fel... A trollkodás az sztem, h erre az oldalra olyan kérdéseket tesznek fel, amikre azonnal választ lehet kapni a keresőben.

Ennek semmi köze se az empátiához, se a valláshoz, semmilyen istenhithez.

S aki ilyen "frappánsan" kontrázik, sztem az trollkodik, s olyan kérdéseket generál, amikre egyszerűbb lenne a választ kapni - máshol.

Vagy admin vagy, akinek ez a dolga. Ez viszont megkérdőjelezi az oldal hitelességét.

2023. aug. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mondja ezt 1 Mézga Krisztike, mezőgazdasági szakmenedzser, végülis mindig kisikerül magyaráznod magad, hogy te más vagy , pedig de.
2023. aug. 25. 11:24
 8/13 Mézga Krisztina ***** válasza:
Ezek szerint szereted olvasni a hozzászólásaimat.😍 Kösziii!😘
2023. aug. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Mézga Krisztina ***** válasza:

A végül is két szó, a többit már nem is említem...

Egy helyesírási és mezőgazdasági szakmenedzser

2023. aug. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha mindent mikroszkópikusan nézünk, sose lesz orgazmusunk.
2023. aug. 25. 12:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!