Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez milyen madár hangja? Sik...

Ez milyen madár hangja? Sik ideg vagyok már tőle... hogyan lehet elzavarni?

Figyelt kérdés

[link]

5 napja vinnyog itt a kertben. Egész nap, 2-3 másodpercenkénz nyomatja ezt az idegesítő hangot. Most került elő valahonnan, egész évben nem hallottuk.



2023. aug. 28. 08:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
58%
Valami rigó lehet szerintem vagy nem tudom, szerintem ne bántsd, takard le a fejed párnával vagy nem tudom.
2023. aug. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
90%

Elszökött kanári.

Nem fogod tudni elzavarni, előbb-utóbb magától elmegy. Ez a riasztóhangja, biztos frissen szökhetett el, mert idegesnek hangzik, ezek szerint öt napja próbálgat túlélni a fa körül, de ha majd rájön, hogy tud messzebb is repülni és megnyugszik, akkor elmegy.

Mellesleg ez egy fa, a fa pedig otthont ad a madaraknak, tehát inkább az a kérdés, hogy te, mint házban lakó ember, miért akarnál elüldözni egy madarat egy olyan helyről, ami pont az ő védelmét szolgálja... Nehogy véletlenül megzavarja bármilyen más élőlénynek a puszta létezése a te nyugodt mindennapjaidat.

2023. aug. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%
De a telefon pittyegése 5 percenként az nem zavar, ugye?
2023. aug. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom elképzelni miért zavaró, napközben ha szól a Tv, vagy zene simán elnyomja ezt a hangot, egyébként én szívesen ki ülnék és hallgatnám a füttyögését. Azt gondolom tök jó lehet erre ébredni. Sajnálom, ha ez téged zavar, viszont óriási hiba lenne el üldözni szegényt.

Ha úgy van, ahogy a 2-es írta, nagyon nehéz lehet neki így is.

2023. aug. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
39%

De ariii :)))))


Amúgy azonnali fakivágás, eltüzelés, légpuskával lövöldözés, illetőleg a föld helyére azonnali BETON!


De amúgy arika :))

2023. aug. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
71%

Ez egy pintyféle.

Valószínűleg el fog menni onnan hamarosan.

Azt nem értem, hogyha a természetbe költöztök, mégis mit vártok? Villamoscsilingelést, dudálást, hajléktalanok fémdobozainak a recsegését?

Elárulom, hogy nem, nem erre lehet dzámítani, hanem a természet hangjaira. Úgymint madárhangok, tücskök, szöcskék, kabócák stb.

Mi a probléma?

Ma is hajnalban ébresztettek a csuszkák, de emiatt nem fogjuk sem megölni őket, sem kivágni az összes fát és lebetonozni mindent.

Mert MI VAGYUNK AZ ŐK TERÜLETÜKÖN AZ ERDŐ SZÉLÉN! Nem lehet mindent megszüntetni, elüldözni!

Kicsit térjetek már magatokhoz emberek, mi vagyunk az egyedüli káros faj a földön, mi vagyunk az egyedüli barmok akik nem hajlandóak beilleszkedni az ökoszisztémába, hanem tönkre teszik és felszámolják azt, csak azzal nem számolnak, hogy ezzel a saját kihalásukat is megelőlegezik.

És pontosan ilyen apróságokkal kezdődik, zavar a csipogás, töröljük el a felszínről hamar a madarar és az élőhelyét is.

2023. aug. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
1%
Gólya.
2023. aug. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
En tengerparti varosban elek 10 eve. 10 eve hallgatom ejjel-nappal a siralyokat. A siralyok ”kicsit” hangosabbak, 10-20-an repulnek egyutt, es visitanak hangosan egyszerre, megis tudok aludni, nem zavar. Nem tudom elkepzelni, hogy 5 nap alatt meguntad azt, hogy ez a kismadarka ott ”vinnyog”. En ettol a te vinnyogasodtol lettem sik ideg (a te szavaidat hasznalva) ahogy elolvastam ezt a kerdest.
2023. aug. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem inkább keress fel szakembert, ha ennyitől képes vagy idegbajt kapni.
2023. aug. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Huhh... azt hittem lesz majd egy idióta, de hogy mindenki nekem esik majd azt nem gondoltam volna.

Naszóval ez egy falu, falusi gyerek vagyok 44 éve. Laktam városban is sokat. Szóval ismerem a természet és az emberiség zajait és általában nem is zavarnak.

De ez a madár ez beteg! 3 másodpercenként 120dB-el visít. Ez tényleg elviselhetetlen! Köze sincs az átlag madárcsiripeléshez.

Nem, nem szeretnél erre ébredni, nem nem tudnád elviselni! Mintha egy autó riasztója szólna az ablaktól 2 méterre napi 24 órában!

A kanári/pinty igaz lehet. Láttam két fa között repülni egy pillanatra és tényleg kanári szerűnek tűnt.

Idióta... nem megy oda a madáretetőkre sem. Mert én akkora természetgyűlölő vagyok ám, hogy van több saját készítésű madáretető és fürdő is van a gyökér madaranak, annyira utálom őket. Meg a kutyáimat is gyűlölöm ám! A macskákró nem is beszélve. Meg a tyúkok... na azokat nagyon gyűlölöm, meg a kacsáinkat is. stb... nem sorolom fel az összes állatunkat. Van egy 500 lityis afrikai sügeres akváriumom is. Sanyargatom benne a kalakat.

Vegyetek vissza kicsit havercsótányok, mert abban az állandóan túlfeszített idegállapotban amiben vagytok: mindig mindenkinek be kell szólni és meg kell neki mondani hogy miért és mekkora gyökér nehéz lehet élni.

A sirályos tengerpartos csávó meg majd akkor ugasson magyar oldalon ha magyarba fizeti az adóját, itt él és itt teremt értéket. Ha elmentél, akkor magyarázz az ottaniaknak, itt senki nem kiváncsi rád.

2023. aug. 28. 12:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!