Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt tartani?

Milyen papagájt tartani?

Figyelt kérdés

Leginkább csak elméleti kérdés, mostani helyemen biztos nem tudok tartani, talán egyszer máshol. Kis sándorpapagájt nézegettem.

Mivel jár egy ilyen állat tartása? Csak párban tartható? Milyen, mekkora hely kell nekik? Mennyire problémásak? Tudtok olyan problémát mondani, amire nem számítottatok mielőtt lett nektek? (pl. múltkor láttam egy videót, aminek az volt a lényege, hogy mennyi kosszal, porral jár, hogy papagájai vannak)


2023. okt. 7. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha még nem tartottál papagájt, nézzél valami kisebbet, és könnyebben kezelhetőt. A kis sanyi hangos, és nagy hely kell neki, ráadásul minden papagájt párban kell tartani.
2023. okt. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Hangos.
2023. okt. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
A madár tartás sok piszokkal jár, még akkor is, ha kalitkában van(nak) tartva, szétszórják az eleséget, az ürüléket esetenként a kalitkából is kifelé spriccelik, ennek megfelelően nemcsak a kalitkát, de a lakást is beszennyezik. Ha a mellizmok karbantartása céljából kiengeded őket a szobába, akkor ott a rágni szerető madarak a bútorokat meg a szobanövényeket is károsíthatják. A nem megfelelő helyre pottyantott ürülék a magas húgysav tartalom miatt az érintett tárgyon további károsodást okozhat.
2023. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
idegesítőek szerintem
2023. okt. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
64%
Sok takarítás, napi több óra foglalkozás vele. Elutazni nem tudsz mert másra kell bíznod ahol visítani fog, vagy megbetegszik v meghal. Érzekenyebbek mint egy emlős. Sok foglalkozást igenyelnek és jó kaját. Szóval nagyon időigényes
2023. okt. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

Na igen...azert sincsen nekem sem mert k.va hangos tud lenni.

Plusz a nagy helyigény..es igen, mindig parban kell tartani

2023. okt. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!