Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Étolajat mivel lehet lemosni...

Étolajat mivel lehet lemosni egy kismadárról?

Figyelt kérdés
Szappanos langyos víz segíthet?
dec. 11. 16:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
A szappanos víz felteheöen nem sokat ér, hívj fel egy állatorvost vagy állatmentöket, ök tudnak segíteni.
dec. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

A nagyját le kell itatni papírtörlővel, utána valamilyen detergenssel kell lemosni a tollakat. Utána megint alapos törlés.


Elengedni csak száraz állapotban, és akkor ha a tollak megfelelően szétterülnek!

dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Vedd fel a kapcsolatot a madármentő egyesülettel
dec. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sima állatorvos nem tud tanácsot adni, egzós nem elérhető, madármentő nem veszi fel. Lehetőleg olyanok válaszát várom, akiknek van tapasztalata, hogy mivel lehet lemosni. Köszi.
dec. 11. 18:03
 5/14 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen nincs. Fel sem hívtad egyiket sem. Ezekszerint valahogy úgy került a kismadárra az olaj, hogy jobb, ha nem kérdeznek rá..? Mit csináltál vele?
dec. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5 A kérdés szempontjából lényegetelen volt, de ha annyira érdekel, beleragadt egy egérragasztóba a cégnél. Finoman kiszedtem, hazahoztam, olajos fültisztító pálcikával leoldottam róla a ragasztót. Letörölgettem róla az olajat papírtörlővel, utána langyos vízzel megfürdettem, papírtörlőbe csomagolva szárítgattam a radiátor felett. Lett egy pici sebe, azt lefertőtlenítettem. Viszont még mindig olajos a kis tolla és nyilván addig nem engedhetem el, mert nem tud repülni. Most a papagájaim régi kalitkájában van, eszik-iszik, repkedni próbál, életerős madárka. Ha ennyi mindent megtettem érte, szerinted meg sem próbálok felhívni senkit?? Mégis mit gondoltál kedves 5-ös, állatkínzó vagyok, aki kismadarakat dobál étolajba, vagy forró olajban akartam kisütni, csak meggondoltam magam?! Mi lett ezzel az oldallal?! Az ember már tanácsot sem kérhet, rögtön jönnek a rosszindulatú okoskodók...
dec. 11. 18:39
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

A mályi madármentőket kellene megkérdezni. Úgy tudom ők kisérleteztek a liszt-olaj kombóval. Talán ők segítenek neked.


Én próbálkoznék a liszttel, elvileg az felszívja az olajat magába, és letudod vele morzsolni az olajat.

dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen jól jártál el, csak arra figyelj, hogy ne engedd szabadon, amíg meg nem szárad.

Ez az oldal sajna tele van semmihez sem értő, de okoskodni nagyon tudó frusztrált tinivel, meg mindenféle kamu fotelállatvédővel, aki egyébként hülye mint a s*gg.

dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz szerezni tiszta száraz homokot az hasznos lehet. Felszívja az olajat és a vizet.
dec. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ebben a szituácioban voltunk mi is nemrég. A munkahelyemen egérragacsba ragadt egy kis cinke. Olajjal leszedtük a ragacsot és szappanos vízzel lemostuk az olajat. Sajnos napok óta így lehetett a kis madár, evett de pár óra mulva elpusztult.
dec. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!