Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tehetek, hogy itt maradjan...

Mit tehetek, hogy itt maradjanak a verebek?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Pár éve szigetelést kapott a házunk, amit, mint kiderült, elég tróger módon végeztek el a munkások, és ennek (is) köszönhetően egy komplett verébkolónia él ma már nálunk. Szétcsipkedték felülről a szigetelést, és beköltöztek.

Márciusban új tetőt építenek nálunk, így sajnos nem fognak tudni maradni ott, ahol eddig. Viszont szeretjük, hogy itt vannak, jó lenne, ha valahogy megoldható lenne, hogy maradjanak. Mit tudunk tenni az ügy érdekében?

(Az nem opció, hogy ne bontsuk le a régi tetőt, azt muszáj megcsinálni.)


jan. 25. 05:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Alakítsatok ki nekik a jelenlegi helyükhöz hasonló formájú és méretű madárdúcot.
jan. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
jan. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ezeket a madárodúkat hova javasolt kitenni szerintetek, ha jelenleg nincsenek még nagy fáink? Az elmúlt két évben álltam neki a kertünket alakítani, és van már benne úgy 15 facsemete ültetve, örökzöldek is pluszban, de ezek még vékonykák is, meg hát kicsik. Van pár öreg 2 méter körüli lombhullató bokor, de úgy gondolom ezek nem elég nagyok ahhoz, hogy madárodúkat lehessen rájuk kitenni. Vagy próbáljuk meg majd az új eresz alá tenni? Az jó ötlet lehet?
jan. 25. 14:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet házfalra is. A lényeg, hogy a ragadozók (macska, nyest stb.) ne férjenek hozzá könnyen.
jan. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tuja, bokor, illetve egy gólyafészket imitáló cölöpre szerelt nagy "szénaboglya". Mindig a gólyafészkek aljában laktak. Minél hamarabb kezdjék meg a munkálatokat, hogy ne kezdjenek el fiókákat nevelni!

[link]

jan. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nagyon kedves vagy:)
jan. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnos nekem tujám nincsen, persze ültettem kerítés mellé néhány örökzöldet, de mint mondtam, azok még kicsik, kb. 150 cm-esek, így nem alkalmasak erre. Viszont, van a telkünkön egy melléképület is, arra fel tudnék helyezni közvetlen az eresz alá odúkat, és a házunk terasztetője alá is, ott most is sok a fészek, így oda szerintem mindenképpen kell is.

Nagyon sok a kertünkben közlekedő macska, úgyhogy ezt a cölöpös megoldást miattuk elvetném, így is sikerül nekik időnként brahiból levadászni, és a kertem közepén hagyni a tetemet. :(

Még annyi a kérdésem, hogy ha ki vannak helyezve az odúk, akkor azzal van bármi dolgom (kibélelni pl.) vagy maguktól is rájönnek, hogy oda kéne becuccolni?

jan. 26. 12:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A verébnek nem kell, viszi a saját motyóját.
jan. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Bélelni nem kell, mi degyik kiszedi meg a más madárét is. Ki lehet tenni kutyaszőrt, fészekanyagot. Viszont nem tudom mennyire mennének az odúkba, nem szoktak odúban fészkelni, hanem ilyen zugokban. Esetleg az MME adhat még tanácsot veréblakkal kapcsolatban.
jan. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Edd meg
jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!