Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha a tyúktól(sima paraszttyúk)...

Ha a tyúktól(sima paraszttyúk) nem veszem el a tojásokat akkor kotlani fog?

Figyelt kérdés
Van egyetlen egy tyúkom, még tavaly kaptam egyik ismerősömtől tojás korába :D. A 24. napon törte meg a tojást és a többi 6 tojást eldobta, pont nála voltam s láttam hogy ez meg van törve és mozog benne, azt mondta hogy tuti nem fog megélni és ha megél se kell neki ilyen gyenge csirke, ezért elhoztam, világra segítettem és felneveltem. Most a napokba kezdett el tojni és mindenképpen szeretnék vele csibéket költeni. Eddig 4 tojása van és az lenne a kérdés, hogy ha nem veszem ki, ott hagyom akkor meg fog kotlani? Azt tudom hogy a saját tojásait nem lesz ahogy kiköltse mert életébe nem találkozott más tyúkkal se nemhogy kakassal, de arra gondoltam hogy kicserélnék majd 2-3 tojást költetni való tojásra amikor már kotlik s akkor azokból lenne csibe. Teljesen hobby szinten tartom őket, csibéből is 3 nál több biztos nem kéne ha lennének.

ápr. 21. 19:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó eséllyel meg fog kotlani.
ápr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Hiszen alapból azért tojja, nem pedig rántottának.
ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Ha nem volt mellette kakas akkor nem kel ki belőle semmi sőt érdemes a lámpa alatt megnézni hogy van e benne embrió.De a tyúkok tojás nélkül(ha nem hagyod ott) is kotlanak mikor eljön az ideje.
ápr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Lámpával nézd meg magos-e, ha igen, hagyd alatta. Sok sikert! :)
ápr. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem lehet magos. Nem volt kakassal soha. De veszek magos tojásokat s kicserélem a nem magosakkal csak azt várom hogy üljön rá először.
ápr. 22. 12:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezek a mai tyúkok már feministák, nem a gyereknevelés az álmuk... :)

De tényleg az van, hogy kicsi az esélye annak, hogy kotlani kezdjen, így az első évben meg mondhatjuk, hogy pontosan nulla az esélye. Majd esetleg jövőre. Már vagy 50 éve, mióta kizárólag keltetőgéppel szaporítják őket, arra szelektálják őket, hogy ne üljenek el. És mostanra ez a dolog eléggé jól sikerült. És korábban is csak a 2. éves, vagy idősebb tyúkok kotlottak, a jércék nem. Nem tudom, a korábbi válaszolóknak hány tyúkjuk volt életükben, nekem már volt vagy ötszáz, és bizony elég ritkán kotlottak el, az első évben pedig soha.

De ha próbálkozni szeretnél, hát tedd azt. Viszont azt javasolnám, hogy vegyél egy ilyen szettet, és ezt tedd alá, a valódi tojást meg edd meg, hogy legalább anyagilag jól jöjj ki:

[link]

ápr. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!