Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Megtalálják a madáretetőt?

Megtalálják a madáretetőt?

Figyelt kérdés
Most raktam ki az ablakba egy palackból készített etetőt. Észreveszik ott? Vagy valahova máshova kéne rakni?
2010. nov. 3. 12:22
 1/7 anonim ***** válasza:
tavaly én is oda raktam, annyi madár volt ott hogy annyi madarat még életemben nem láttam :D jó hogy feltetted ezt a kérdést majdnem elfelejtettem kirakni :D
2010. nov. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pont ezen gondolkoztam én is, tavaly ugyanis két madáretetőnket egyáltalán nem fedezték fel a madarak, egy ugyanolyan típusút, alig néhány méterrel odébb pedig szinte megszálltak. Vajon mitől függ, hogy melyikből esznek? Mindegyik nyugodt, biztonságos helyen volt/van kitéve. Érdekes. Nálunk egyébként sok - szám szerint 11 db - madáretető van a kertben, összevissza telepítve: fákon, külön erre a célra szolgáló, földbe szúrt rudakon, a teraszon, az erkélyen, a sövényekre/be rejtve, hogy minden kismadár kedvére válogathasson :=) Cserébe a sok telelő rovart is megtizedelik.
2010. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én kiraktam a fára, tegnap, ma már alig van benne mag. :)
2010. nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Először is amig nincsenek tartósan 0 körüli és az alatti hőmérsékletek és tartós hótakaró, addig nem szükséges kirakni az etetőket. Am azt nem irtad, hogy panel vagy kertesházban laksz-e. A legjobb egyébként nyílt területre, kertesháznál a gyep közepére kihelyezni, távol bokroktól, falaktól, hogy időben észrevehessék a macskákat. Mi régebben egy régi fém állványra erősítettük elég magasan, de a macska igy is belemászott, és várta, hogy a madarak szépen belerepüljenek... Idén a kosárpalánk tetejére rakjuk...

De am tökéletes az ablaknál is, max nem fognak sokáig rajta időzni. Van direkt ablakra szánt, tapadókorongos etető is egyébként: [link]

A 2. válaszolónak: 11 etető? Huh! De ugye csak télen van benne kaja??! Mert költési időben már nem szabad etetni, mert előfordul, hogy a madarak a fiókákat az etetőkben maradt magokkal próbálják meg etetni, de mivel a fiókák csak rovarokat ehetnek, ezért megfulladnak. Am szerintem érdemesebb lenne néhány etető helyére mesterséges odút kihelyezni, ezzel is segítve őket. Innen rendelhető madárodú: [link]

2010. nov. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13:28-nak: igen, nagy a kert, sok a madár:=). És kizárólag télen vannak kirakva egyetlen egy kivételével, ami egy kis fatetős "terasz", egy facölöp tetején. Ebben tavasztól őszig, száraz időszakban vizzel töltött itatót tartunk. Az etetést az olvadás után nem sokkal abbahagyjuk, az etetőket pedig megtisztítva elrakjuk. Egyébként a tujasövényünkben (kb.14-15 éves, 4-5 méter magas) minden évben legalább 4-5 pár rigó és veréb fészkel, saját fészekben. Úgy vettük észre, hogy szívesen használják az előző évi fészket, csak kicsit rendbehozzák.
2010. nov. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kertesházban lakunk. Az ablak 15-20 m-re van a földtől úgyhogy macska nem fenyegeti őket :)
2010. nov. 3. 14:46
 7/7 anonim ***** válasza:
én is az ablakba raktam ki, hát remélem nem megy fel a macska, bár a kutyák miatt amelyik macska be mer jönni, az meg is érdemli a próbálkozást...
2012. febr. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!