Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha hullámosomhoz berakok egy...

Ha hullámosomhoz berakok egy újonnan érkezett nimfát, bántani fogják egymást?

Figyelt kérdés
A hullámosom kb. 3-4 éves, eddig fajtársával élt. Sajnos meghalt, így egyedül maradt.
2009. jan. 19. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
ne tedd egyszer én is igy csináltam kinyírta a nimfa a hullámost
2009. jan. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged, inkább külön kalitkában tartsd őket eleinte. Mekkora a kalitkád? Mivel egy nimfát kapásból nem lehet akármekkorában tartani még egyedül se, és ha már ketten vannak, akkor nagyobb kell.
2009. jan. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, 6 nimfám és 1 hullámosom van, és nem bántják egymást akkor se, ha bemásznak egymás kalitkájába :-) De nekem rendes méretű kalitkáim vannak, egy kicsiben persze, hogy bánthatják egymást, hiszen egy kicsiben nem férnek el rendesen.
2009. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
a kalitka megoldható, naponta szabadon is engedném őket, csak attól tartok hogy a nimfa fejbe koppintja a hullámost. ha külön kalitkába teszem őket de egymás mellé akkor nem fognak unatkozni? mert igy olyan kis szomoruan üldögél a hullámosom. eddig volt társasága, most meg hirtelen olyan egyedül lett. szegénykém nagyon sajnálom, adjatok tanácsokat milyen papagájt tehetnék be mellé? hullámos is jo csak akkor adjatok cimet ahol 2-3 évesek vannak, mert én mindenhol csak fiatalokat látok.
2009. jan. 19. 19:52
 5/10 A kérdező kommentje:
ja, és a nimfa még nagyon picike lenne(2008 december körüli) még baba :)
2009. jan. 19. 19:54
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tőlem veszed véletlenül (2 decemberit hirdetek éppen)? :-D

Fiatal nimfa megszokja a társaságot, azért jobb, ha külön kalitkába rakod először, mert úgy elkezdik figyelni egymást, és láthatod, hogy barátkoznak-e.

Augusztusban született nimfám ha szabadon van és ha az 5 éves hullámos kalitkája is nyitva van, akkor van, hogy a nimfa bemászik a hullámoshoz, és ott elvannak, vagy a hullámos mászik át a kis nimfához. Nincs belőle baj, csak egymáshoz kell szoktatni őket, ezért jó eleinte a külön kalitka, aztán ha barátkoznak, akkor már nincs gond a közös kalitkával se, pár nap, pár hét, a madár személyiségétől is függ, meg hogy te figyelj oda jól.

2009. jan. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:D még nem vettem meg csak nézelődök, fiatalt szeretnék. :D
2009. jan. 19. 20:21
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor lehet belőle barátság. Hát, beszélek anyukámmal, és ha beleegyezik akkor jöhet. Remélem jol ellesznek. Eleinte külön kalitkába fogom rakni.
2009. jan. 19. 20:22
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja és még valami, nem zavarná őket a korkülönbség? lehet hogy hülyén hangzik, de szot tudnának érteni egymással?
2009. jan. 19. 20:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meglennének együtt. Egy fiatal nimfa kezessé nevelhető. Én pl. lehetőség szerint kézszelíden adom el az enyémeket, ez azt jelenti, hogy ha pl. nagyon lelkesek eleinte, hogy "hurrá, tudunk repülni", akkor elképzelhető egy kis önfejűség, de a gazditól alapvetően nem félnek, és könnyen szoktathatók, nevelhetők, jó gének esetén hangutánzásra is taníthatók. Mint írtam, 5 éves hullámosom és 5 hónapos nimfám remekül megértik egymást, még úgy is, hogy mindketten fiúk :-)
2009. jan. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!