Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Zebrapintyeimnél sorozatban a...

Zebrapintyeimnél sorozatban a tojásokból nem kel ki kispinty. Mi lehet az oka? Rendesen megülik, aztán semmi.

Figyelt kérdés
2010. dec. 10. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Tuti fiú-lány? Csak mert néhány színváltozatnál nem egyértelmű.

Ilyenkor hány db tojást raknak általában, és mennyi ideig ülik őket. Lámpáztad a tojásokat, vagy törtél fel belőlük, amikor már nem ülték azokat?

2010. dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

Már kb.3-szor vártuk a kispintyeket,de hiába.

Először 7 db. tojás volt,20 nap után feltörtem mindegyiket,és nem volt megtermékenyítve egyik sem.A második fészeknél

6 db. tojás volt,de ugyanúgy jártam mint az előzőnél.

Most megint kb. a 20-ik napnál járunk,de megint semmi.Most 5 db. tojás van.

A fiú madár kb. 4 hónapja lakik itt,mert a lány megözvegyült,és kapott egy társat.

Mi lehet a gond?

2010. dec. 10. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Értem, még arra gondolnék, hogy a fiú még fiatal. Több ötletem nincs sajnos.

Átlagos fészekaljakat produkálnak, úgyhogy tuti, hogy csak egy csajszi van, ahogy írod, végigülik rendesen az időt. Ezekre tudtam volna tanácsot adni, de a terméketlen tojásokra nincs tippem.


Én is hasonlóan jártam az egyik párral, a hím elég fatökű, pedig már volt fias tojás, de most majdnem egy éve semmi. Szerintem szétszedem őket és másik madarakkal állítom párba őket, hátha.

Bár, gondolom nálad csak ez az egy pár van.


Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni.

2010. dec. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Sokat segítettél, és akkor megvárom míg a fiú madárka felnő a feladathoz:-)A lány is lustácska nálam,mert általában a fiú üldögél a tojásokon:-)

Neked is sok sikert kívánok a kis Madárkáidhoz!

Köszi,és természetesen a zöld kezeket megkapod tőlem.

Szia!

2010. dec. 10. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!