Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 2napja vettem egy hullámos...

2napja vettem egy hullámos papagájt és nem tudom fiú e vagy lány, a csőre inkább lilás színű! És nem csinál semmit csak ül egy helybe szerintetek beteg? Vagy talán unatkozik?

Figyelt kérdés
2010. dec. 12. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy unatkozik!A nemét így nem tudom meghatározni!Hátni-hallani kéne!
2010. dec. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ilyen marad vagy vegyek neki társat?
2010. dec. 12. 17:05
 3/7 anonim ***** válasza:

2 nap alatt ne várd, hogy megszokja a környezetét, és bátran mozog. Adj neki időt, lassan mozogj a környékén, nyugodtan beszélj hozzá, de a kezedet dugd a hátad mögé mindig. Lássa, hogy nem kell félni, nem akarod megenni (nem vicc! Ők azért mégiscsak prédaállatok, közel sem olyan bátrak mint mondjuk a kutyák, akiket jóformán semmisem akarja megenni). Várj türelemmel. Az én nimfám egy olyan jó hét múlva bátorodott fel annyira, hogy aktívan mászkált a kalitkában, és odajött ismerkedni a rácshoz. Egy olyan két hét múlva engedtem ki először, bár akkor még csak annyi volt, hogy kiült az ülőrúdra az ajtó elé, aztán ha hirtelen megmozdultam, vagy reccsent valami, már menekült is vissza :)


De aztán megszokta a helyzetet, aztán nem sokkal később már odarepült hozzám ismerkedni :) Azóta már a vállamon is mer aludni :D Bár azt kitartóan nem engedi, hogy a kezemmel közeledjek felé felülről. Alulról okés, akkor szépen átlép, de felülről a mai napig fenyegetés neki, pedig már több mint másfél éve itt van, és egyszer sem bántotta senki.

2010. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Beus35 ***** válasza:

Szerintem is adj neki időt!

Eszik,iszik,nem??

Csak új a hely!

Foglalkozz vele sokat!

2010. dec. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Ha nagyon sokat foglalkozol vele,magadhozszokatod,akkor ne vegyél neki társat,de ha nem tudsz vele sokat foglalkozni,akkor inkább vegyél neki egy párt!

2010. dec. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2010. dec. 12. 19:59
 7/7 anonim válasza:

a fiú papagájoknak kékes az orruknál a lány papagájoknak meg rózsaszín vagy fehér. ha világos színű akkor valószínűleg lány ha sötétebb akkor meg fiú.

eleinte fél, de ha megszokja a helyét, szerintem beszédesebb lesz. sok sikert.

2010. dec. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!