Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Elérhetem a papagájomnál,...

Elérhetem a papagájomnál, hogy ne féljen a kéztől, vagy már ilyen marad?

Figyelt kérdés
Minden vágyam, hogy engedje, hogy megsimogassam a puha, fényes tollát, de nem engedi. Persze nem gyömöszölném, de ha hagyná, hogy hozzáérjek, teljesen más lenne, játszhatnánk úgy, hogy az ujjamon ül, könnyebb lenne a függönyről is leszedni, stb. Ha közelítek a kezemmel, egyből menekül. Decemberben repült ki a fészekből, kb 2 hónapja van nálam. A vállamon ül órákat, onnan figyel, nagyon sokat játszok vele, nagyon játékos, szeret engem, nem fél egy embertől sem, de a kézfejemre csak akkor jön rá, ha papírtörlő, vagy egy póló van rajta. Fél a csupasz kéztől. Lehet, hogy a gyűrűzés óta van benne ez a trauma, de lehet, hogy csak ilyen. Vannak olyan papik, amik egyszerűen nem barátkoznak meg a kézzel? Próbáltam kajával rácsalni az ujjamra, de szerintem inkább éhen halna. :-(
2011. febr. 23. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Fő a türelem.

Ha ennyire fél a kéztől akkor először csak kalitkán keresztül mutogasd neki a kezed. Majd nyúlj be a kalitkába vagy nyúlj oda hozzá kalitkán kívül úgy hogy pl. fürtös köles van a kezedben és csak a legvégét fogod. Majd ha már eszik így belőle akkor 3-4 naponként egy kicsivel fogd mindig beljebb(közelebb a madárhoz). Ezt addig folytasd amíg már az ujjaid közé fogott fürtöt is megeszi. Végül az ujjaid közé fogott maggal is etesd. Ezek után már megpróbálhatod az ujjadra csalogatni fürtös kölessel de ne erőltess rá semmit.

Nem minden papagáj szereti ha simogatják. Tehát nem biztos hogyha rá áll az ujjadra akkor simogatni is tudni fogod. De lehet hogy idővel majd megvakargathatod a fejét(a nimfák imádják),simogathatod a hasát,hátát. Ha tojó a fején,nyakán kívül máshol ne simogasd mert lehetséges hogy elkezd tojásokat tojni a párjának azaz neked ami veszélyes.

2011. febr. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! :-) Hímem van. Eszik a kezemből bármit, a körmeimet is szokta rágcsálni, ha eszek gyümölcsöt, akkor idejön kunyizni, és kap. Nagyon szeretne enni, mikor én is eszek, de nem mindent eszik meg, van, amibe csak belecsíp, majd kiköpi, ilyen a főtt répa és a banán. :-) A lényeg, hogy mindent elfogad, de ha simogatom, azt nem engedi. A karomra simán rááll, de a kézfejemtől fél. Próbáltam alulról, tudom, hogy valamelyik papagáj támadásnak veszi, ha felülről közelítek, szóval igyekszem alulról közeledni, de semmi. Kitartó vagyok, és remélem egyszer megengedi. Amúgy nagyon szeretem! :-)
2011. febr. 23. 16:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Remélem tudod hogy nem minden gyümölcsöt,zöldséget ehet meg.

Ha eszik kézből de nem engedi magát simogatni akkor hasonlít az én nimfáimra de ők azért nem engedik magukat mert engem tekintenek a párjuknak. Amikor kirepülte magát és elül valahol akkor menj oda hozzá és oldalról próbáld megvakargatni a feje tetejét a bóbitája alatt. Így próbálgasd mert ha egyszer engedi onnantól már könnyebb lesz újra és idővel majd ő fogja kérni.

2011. febr. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Köszi a kérdést ! Nekem is ugyanez a problémám, csak nekem még azt se engedi hogy a kezemből egyen, csak nagyon ritkán. Már 2 éve megvan az enyém. De már haladok, a mandarint a kezemből eszi :D. De én ha a közelébe rakom a kezemet, már iszkol is el. :) Amúgy meg sokszor a fejemre szál.
2011. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de már minden praktikát kipróbáltam. Úgy látszik, az enyém ilyen marad. És hozzád is ilyen fiatalon került a papagájod?
2011. febr. 25. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egyik nimfám kézzel nevelt (5 hónaposan vettük) őt nem kellett szelídíteni mert már a 2. nap levakarhatatlan volt és mindig azt akarta/akarja hogy vakarjam a fejét.

A másikat a szülei nevelték ezért nehezebb volt vele(őt is 5 hónaposan vettük). Kb. 2 hónap után már tudtam simogatni de mivel a madarakat csak a párjuk simogatja,vakargatja így engem tekintett egy idő után a párjának(a másik nimfám is) ezért most már nem engedik hogy a fejükön kívül máshol simogassam őket.

2011. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De jó lehet neked! Én is szeretnék majd egy tojót venni hozzá, igyekszem kézhez szoktatottat választani. A baj csak az, hogy ebből a fajtából, ami nekem van (katalin), elég nehéz kézzel neveltet találni. Viszont kaptam egy ajánlatot a hirdetésre, ahol kézhez szoktatott van neki eladó, de akkor már megvolt a mostanim. Lehet, hogy felkeresem. :-) Persze nem ilyen egyszerű, mert ezt a fajtát nem könnyű szexálni. :D És ha egyszer még csipogó fiókákat is szeretnék, amiket kézhez szoktatnék, hogy növeljem a hazai kézhez szoktatott példányodat, akkor hiába él meg két hím egymással, mindenképp tojót kell vegyek, viszont, aki küldte az ajánlatot, nem tudta megmondani a nemeket, és én sem vagyok profi. :S Azon is gondolkodtam, hogy fiókákat vásárolnék tenyésztőtől, kézzel nevelés céljából. Viszont az egész napos elfoglaltság, és magas szakértelmet igényel, úgyhogy az még odébb lenne. :-)
2011. febr. 25. 16:24
 8/8 Szentesi Szilvia válasza:
próbálj meg itt érdeklődni: papagajidomitas.hu
2011. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!