Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért tud beszélni a holló, a...

Miért tud beszélni a holló, a többi hazai madár miért nem?

Figyelt kérdés
Természetesen arra gondolok, hogy meg lehet tanítani, mint a papagájt.
2011. ápr. 19. 11:51
 1/4 Platypus ***** válasza:
Néhány madár képes hangutánzásra, mert a természetben is hasznát veszik ennek a tulajdonságnak. Például a hímek ezzel vágnak fel a nőstények előtt. A hazai madarak közül képes erre még a szajkó és a seregély is. Az abszolút világbajnok a lantmadár.
2011. ápr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is nem beszél, csak hanokat utánoz.

Egyébkén szajkó, seregély valóban, a seregély állítólag kutyaugatást is tud utánozni meg még amit hall. De szerintem még a varjú is képes hangutánzásra.

2011. ápr. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minek belekötni abba, hogy "beszél", mikor elmagyarázta a kérdésebn, hogy mire gondol? Na mindegy...

Nem csak a holló tudja. Szarka, szajkó, csóka, dolmányos varjú- gyakorlatilag az összes varjúféle. Szerintem még a vetési is. Persze van amelyik jobb, van amelyik kevésbé- úgy tudom a szarka nem olyan ügyes, a csóka szajkó viszont nagyon. A seregély úgy tudom, inkább dallamokat, zajokat tud jobban utánozni.

2011. ápr. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A holló a leg okosabb szabad madár ajánlanám ezt a vidot csak az a baj hogy angol [link]
2011. jún. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!