Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj simogatás -...

Hullámos papagáj simogatás - Mit jelent az, ha mikor "olyan kedve van", kicsit mintha megcsipegetné az ujjam, de nem erősen, csak óvatosan?

Figyelt kérdés
Gondoltam arra, hogy zavarja és ezért csinálja, viszont láttam olyan videót, ahol a madár láthatóan szelíd volt, szóra rárepült a gazda kezére, majd valami hasonlót csinált, csak gyorsabban, gondolom akkor már csak nem azért, mert gondja van vele. Két hete van itt, már eszik a kezemből. Általábabn a hasát engedi óvatosan simogatni(közben néha előfordul, amit fent írtam), a fejét be szokta húzni.
2011. ápr. 20. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A papagájoknak nagy a rágásigénye. Ilyenkor csak kielégíti rajtad a rágásigényét mert épp az ujjad van a legközelebb hozzá. Az enyém is szokta csinálni de ő még nyikorog is hozzá.
2011. ápr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tudsz valamit, hogy mit rághatna? Szépia csont van a kalitkájában, fából készült kis "játszóteret" már terveztem neki, gondolom azt is rágcsálná.
2011. ápr. 20. 22:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha van csőrkoptatója és pl.különböző vastagságú nem permetezett gyümölcsfaágak az ülőrúdjai akkor elég rágható dolog van a kalitkájában. Adhatsz neki még natúr fából készült játékokat is műanyag helyett/mellett. De csinálhatsz neki még kintre is dolgokat fából csak arra figyelj hogy milyen fajta fát választasz hozzá mert valamelyik mérgező neki.
2011. ápr. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én papagájaim is csipkedték mindig az ujjaim:)
2011. ápr. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még két kérdés ezzel kapcsolatban: Mit jelent, ha kicsit arrébb lépeget simogatás közben? Ilyenkor általában abbahagyom, ne vegye rossznak. A másik gond az, hogy én általában kalitkában próbálom simogatni, mert ha kint van, akkor a karnison áll, amit nem egyszerű megközelíteni.. Olvastam, hogy jobb lenne kint tanítani, foglalkozni vele stb., de így elég nehézkes.
2011. ápr. 21. 11:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha odébb megy akkor azt akarja közölni veled hogy most nem kér több simit.

Ha nem akarod hogy a karnisra vagy máshova menjen akkor tegyél oda valamit amitől fél esetleg rögzíts oda egy zacskót.

2011. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az enyém imádja a zacskókat, és semmitől sem fél... Én úgy szoktattam le a karnisról, hogy csináltam neki egy T-alakú ülőrudat úgy, hogy egy nagy kaspóba kavicsokat raktam, modellgipszet öntöttem a tetejébe, rázogattam, hogy alulra is menjen, és beleállítottam a rudat. Mindig rátettem, adtam neki kaját, ha ott volt, játszottam vele, most már ott ül. :-)
2011. ápr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Meg nem lattam felni valamitol, max. a furtoskolestol.. :D Majd megprobalok valami hasonlot osszetakolni, koszi!
2011. ápr. 23. 11:06
 9/12 Beus35 ***** válasza:

Elfogadott téged,ez jó!!

Amúgy a fürtös köles a kedvencük!

2011. ápr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Azóta már rá is mászott párszor a kezemre. :)

Ő nem eszegeti fürtös kölest, pedig már több, mint egy hete ott van.

2011. ápr. 24. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!