Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet papagájt henger alakú...

Lehet papagájt henger alakú kalitkában tartani?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy hoztak egy jogszabályt, miszerint papagájokat nem lehet henger alakú ketrecben tartani, mert megzavarják a lelki világukat. Tényleg van ilyen törvény, és tényleg rossz nekik? (senki ne szidjon legyen szíves, nekem nem olyan van, még papagájom sincs, pont ezért kérdezem, hogy ne legyen rossz nekik.)
2011. ápr. 24. 22:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem.
2011. ápr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem, mert állatkínzásnak minősítették. ahogy a halakat sem lehet gömbakváriumban tartani, mert nincs az állatnak egy zug, sarok, ahva elbújhat. te is hülyét kapnál egy gömbben.
2011. ápr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kör(henger) alakú kalitkában a papagáj elveszti térérzékét és megbolondul. Fejét gyakran rázza, feszélyezett és repüléskor kiengedve nehezen manőverezik nehezen landol.
2011. ápr. 25. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én hiszek a jogszabálynak, és nekem a szabálytól függetlenül négyzetalapú óriáskalitkám van. De amíg nem volt ez a dolog, és nem lehetett az ellenérveket hallani (hozzánk kisvárosba nem jutott ez el), és henger alakú kalitkánk volt vagy 10 éven keresztül, egy papagájomnak sem volt amúgy semmi baja. Persze, biztos jobb neki egy tervezhetően behatárolt kalit, de ha rendszeresen, és nem csak pár órára vannak kiengedve, hanem, mint nálunk voltak: reggeltől sötétedésig kedvük szerint annyit lehettek kalitkán kívül, amennyit akartak, akkor nem okozott problémát. Ők döntötték el, hogy hol akarnak lenni, és minden délben kb 2-ig maguktól visszamentek sziesztázni, pihenni, aztán sötétedésig megint szabadság, és aludni vissza a kalitba. Mégsem lehetett az annyira rossz hely, mert erre nem mi tanítottuk őket.
2011. ápr. 25. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gfero ***** válasza:
ezek a kalitkák be lettek tiltva és nem valami intellingens dolog hogy kedvünk szerint mindig kimagyarázzuk hogy igenis jó mert én ilyenbe tartottam.ez a szabályt szakemberek hozták létre kísérletezték ki és nem hasraütés szerűen lett megszabva hanem az állat védelme a fő célpont
2011. ápr. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már pedig az enyéimnek nem lett bajuk tőle, és ezt nem asztal mögött hozott jogszabály, hanem tapasztalat. És ahogyan írtam is: egyet értek a jogszabállyal, azt nem köthetik ki, hogy mindenkinek ki legyenek engedve az állatai, és 0-24-ben bent tartva ki tudja, hogy kattannának be. De ugyanez vonatkozik kis (nem megfelelő) méretű téglalap alapú kalitkára is, úgyhogy nincs miről beszélni.
2011. ápr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos, mielőtt ezt megtudtam, már kaptam egy henger alakú kalitkát. Mint mondtam, csak augusztusban lesz papagájom, csak már megvettem néhány felszerelést (term. nem ételeket), így még nincs benne semmi. Ha berakok egy zugot neki (fészket, stb. ahová be tud bújni) akkor is árt neki? Egyébként köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 26. 18:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Augusztusig még van időd újat venni. Akármit is teszel,csinálsz azzal a kalitkával sehogy se lesz benne jó helye.
2011. ápr. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, be van tiltva.

De csak gondolj arra, hogy ezek a kalitok milyen keskenyek, inkább magasak. Na most, hogy repül a madár? Hát vízszintesen. Egy tenyésztőnél sem látnál 2légköbméter alatt olyan kalitkát, ami magasabb, mint szélesebb. Pont ezért.

2011. ápr. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!