Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A gould amandina megfér a...

A gould amandina megfér a kanárikkal és a zebrapintyekkel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! :) A közeljövőben szeretnék egy nagy röpdét csinálni,amikbe kanárik,zebrapintyek és gouldok lennének! Megoldható ez? És,ha már itt vagyok... Szeretném majd feldobni valami zöld növényzettel ott a légkört. Van olyan ami nem mérgező számukra?? Előre is köszönöm a válaszokat! :)
2011. máj. 2. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem tenném. Az amandina elég gyámoltalan madár a zebrákhoz és a kanárikhoz képest. Ha még költetni is így tervezed őket, akkor tutira agyonhajszolják szegényeket.
2011. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,költetni is így gondoltam őket. Akkor semmiképp nem fogom őket összetenni! Köszönöm a választ!:)
2011. máj. 2. 17:35
 3/5 anonim válasza:
Mi is tenyésztünk gouldokat, én is azt tanácsolom hogy egyedül legyenek. Sokkal kisebbek is náluk, nem csak bátortalanabbak. 25 fok a minimum hőmérséklet, amiben jól érzik a magukat, ezt is vedd figyelembe.
2011. máj. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot! :) Hadd kérdezzem már meg,hogy tényleg nehéz tenyészteni a gouldokat? Ismerősöm is tenyészti őket,szerinte nehéz... :( :)
2011. máj. 4. 19:15
 5/5 anonim válasza:
Fontos kérdés, hogy a nagy röpdét a lakásban helyezed el, vagy kint az udvaron. Ez a 3 fajta madár nagyon rossz választás lenne részedről együtt tartani. Ha már gould-okat tartasz, azt tanácsolom, hogy ezekkel a pintyfélékkel tedd össze, ha mindenképp több fajtát szeretnél tartani a röpdében: rácsosszárnyú asztrild, kákapinty, ékfarkú amandina, japán sirályka, álarcos amandina, szakállas amandina. Ezek a fajták jól megélnek együtt megfelelő, tágas röpdében. Zebrapintyet ne rakj közéjük, mert rendkívül agresszív és féltékeny madarak, főleg költési időben, ráadásul egész évben folyamatosan költenek a zebrák. A gould-oknak fontos a 20 fok feletti hőmérséklet, főleg költési időszakban és a vedlésnél leginkább. Szerintem nem muszáj élő növényt berakni a röpdébe, inkább kisebb fákkal jobb lenne díszíteni. Sokan mű növényeket használnak, ami nem mérgező, nem rohad, mindig gyönyörű, el lehet mosni könnyen, de vigyázz, hogy csak olyan növényt használj, amit nem tudnak szétcsipegetni.
2011. aug. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!