Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagájfajta a legszelí...

Melyik papagájfajta a legszelídebb+csöndesebb?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden papagájfajta lehet szelíd. Vegyél kézzel neveltet és akkor nincs probléma a szelídséggel. Egyébként talán a kecskepapagáj ami olcsó és nem erős a hangja. Nálam kecskepapagájból a szülők által neveltek is eléggé barátságosak és ritkán zajonganak, de akkor se valami hangosak.
2011. máj. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gfero ***** válasza:
51%
szenegáli papagáj,törpe papagáj,arapapagáj
2011. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

A szelídség és a csöndesség mindig a madártól függ. Tehát lehet hogy az első válaszolónak barátságosak és csöndesek a kecskepapagájai de biztos hogy valaki másnak van hangos és vad kecskéje.

Ha kezdő vagy én a hullámos papagájt javasolnám. A hullámosnak van a leghalkabb hangja és általában könnyen meg lehet szelídíteni ezért tökéletes 1. madárnak.

2011. máj. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nimfa <3
2011. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nekem is kecskepapagájom van: kifejezetten halk. Rikácsolni még soha nem rikácsolt.

Tényleg csak ajánlani tudom. Amikor én kerestem madarat, ez elsődleges szempont volt az, hogy ne legyen túl zajos. Sok helyen utána olvastam és több helyen is ki volt emelve ezen tulajdonsága.

Az értelmesebb papagájok közé sorolják, mivel lábával is megfogja az eleséget, úgy emeli a csőréhez.

Én tenyésztőtől vettem, 4,000.-Ft-ért, így erre sem lehet panasz.

2011. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 rrenike23 válasza:
nekem nimfám van, kint szokott röpködni a szobában, a kezemből szokott enni, a vállamra szokott ülni, és tartja a fejét, hogy vakargassam.És halk is.
2011. máj. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!