Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Törpe japán selyemtyúkunk...

Törpe japán selyemtyúkunk tegnap kotlani kezdett. Hogyan kell gondoskodni róla?

Figyelt kérdés

Ül a tyúkház polcán Pötyike, ami fészekként szolgál, ott szokott tojni. Összesen négy szál szalma van alatta. Három tojást tettünk alája, mert tegnap még az sem volt.

Hagyjuk ott? Vagy külön helyet, nyugalmas fészket készítsünk neki? Hol? Milyet? Mit tegyünk?

A tyúkházban hatan laknak, a polcra Egyedül Pötyike szokott felülni. Ott alszik mindig.


2011. máj. 11. 22:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Háát például szalmával(vastagon lehetőleg nehogy amikor leszáll enni inni kihűljenek) bélelt fészek kellene nyugodt helyen ahol nem háborgatják(másik tyúkok stb) nehogy esetleg ott hagyja azokat a tojásokat amit szeretnétek hogy kiköltsön nektek:D
2011. máj. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget. Tehát a házból ki kell telepíteni. Már csak azért is, hogy külön ehessen a többitől, háborítatlanul.

"Játszóterünkön" van egy nagy műanyag kisház. Jól záródó ajtóval, ablakokkal. Talán telepítsük oda?

Van egy nagy, lapos kosaram, az a bizonyos "rózsakosár", mintha direkt fészeknek készült volna. Esetleg az megfelelne? A szalma megfelel alája, vagy béleljem ki száraz, puha fűvel?

Dísztyúkjaink vannak, és tökéletesen analfabéták vagyunk a témában. Etetésüket, és a többit már megtanultuk, nagyszerű házikójuk van, de a kotlós meghaladja ismereteinket. Igazán nem számítottunk rá.

2011. máj. 11. 22:37
 3/18 anonim ***** válasza:

pedig erre számítani lehet pláne ha jól vannak tartva:D Azt gondolom hogy jó az a kosár ha nem túl mély és nem túl kicsi a szája. Az fontos igen hogy ne legyen háborgatva más tyúkok által a nyugalma érdekében:D Nem kell fű szerintem csak puhább szalma de azt tudni kell hogy azért eligazítja azt maga alatt a kotlós ahogy neki jó:D Szalma is azért kell mert nem szabad hogy esetleges leszállás esetén hamar kihűljenek illetve hogy alulról tartós hideg érje a tojásokat mert akkor úgymond bedöglenek a csirkék bele és nem kelnek ki.

szóval a kosár ne legyen túl mély és ne legyen kicsi a szája hogy nehogy összetörjenek a tojások ahogy ki be száll a tyúk:D Háát lehet hogy az a ház megfelel amit mondasz nem értem teljesen hova akarod elkülöníteni.Am nem kell izgulni mert a kotlós általában tudja a dolgát ritka az amikor otthagyja a csirkéit.Szóval erre a pár dologra figyeljetek és nem lehet baj:D Amikor kikeltek(remélem fiasak a tojások-megvannak termékenyítve)érdemes őket főt tojással etetni az első etetésnél mert akkor hirtelen megerősödnek.(legalább is így tapasztaltam).

2011. máj. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. Nagyon jól jönnek.

Lakásba bevinni felesleges, ugye? Vagy kellene? Az üres vendégszobába?

Valahogy nagyon elképzelhetetlen volt ez a kotlás. Kisfiam nagyon örül. Azt olvastam valamikor, hogy az első héten kamillateával kell itatni a csirkét. Igaz-e?

A picike bájos és fekete, fehér pettyes Pötyit egy nagy benga állat arany színű brahma kakas búbolta serényen. Vajon milyenek lesznek az utódok?

2011. máj. 11. 23:02
 5/18 anonim ***** válasza:
Érdekesek lesznek.:D Am a kamillatea igaz az első héten ezt elfelejtettem.Ez fertőtleníti a beleket és segíti az emésztést is.Hallottam még nagyapámtól anno hogy ők bevitték a lakásba a szobába ami üres volt télen de háát beviheted esetleg most is.Egyébként a nagynénémék (azt hiszem bár ezekkel a családi dolgokkal nem vagyok tisztában teljesen:D)le is takarták finoman de azt én nem ajánlanám mert nem lehet tudni. Fontos a gyermeked se háborgassa túlzottan mert fennáll az a lehetőség ez esetben hogy ott hagyja a tojásokat. Tudniillik ez ösztönszerű mert hosszútávon ha kavargatva van akkor azt érzi hogy felfedezted a fészkét és otthagyhatja.mindig legyen előtte természetesen friss víz és élelem is. Mert a kotlás rengeteg erőt kivesz az állat szervezetéből és ezt őő pótolja.Ha nagyon sokáig nem szállna le hétig vagy több akkor érdemes letenni majd ott hagyni és akkor eszik iszik majd visszamegy és végzi tovább a dolgát.(bocsi a rövidítésekért és a zavarosabb fogalmazásért) Mindennap megnézem ezt a kérdést és ha kérdezel válaszolok neked:D
2011. máj. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia, bár csak képen láttam eddig dísztyúkot, úgyhogy érdemben tanácsot nem tudok adni, de muszáj megírnom hogy annyira jót mosolyogtam a Pötyike nevű tyúkon (annyira aranyos ez a név hogy hihetetlen), és a búboló kakason:) Nagyon aranyosak lehetnek, látszik hogy szereted őket, vigyázz rájuk, és sok sikert a kotláshoz, kívánom hogy a kicsikkel is minden rendben legyen!

Szép napot!

2011. máj. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Jah ne haragudj egy nagyon fontos dolgot elírtam amit ki kell most azonnal javítsak. Mindennap tedd le a fészekről hogy ehessen ihasson ha nem szállna le magától.(édesapám leszidott itt miért írok ilyet:D De most javítottam). Jah és hozzátette az nem baj ha szobában van de fontos hogy ha akar akkor tudjon homokban fürdeni közben mert ha letetvesedik akkor abból baj lehet.
2011. máj. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget, válaszokat.

Holnap megoldjuk az elhelyezést.

Jövök folyamatosan, kissé izgulok Pötyikéért.

Rákattintva látható a büszke papa, Arany, a 7. képen, a 8. pedig Pötyike kakasa - lenne. Tehát ilyen kontyfarkú, lányban, és pettyes. Csuda édes és kedves, barátkozós.

A weblap idegen, sajnos, nem vagyunk ilyen profik hat árva jószágunkkal. De nagy örömünk telik bennük.

Jó éjszakát!

[link]

2011. máj. 11. 23:40
 9/18 anonim válasza:
első pillantásra én is jókat mosolyogtam a Pötyinek keresztelt tyúkon, meg a búboló kakasos sztorin.... valahogy a mamáméknál nincs ilyen közeli viszony ezekkel az állatokkal... mármint h neve legyen... levágják azt ennyi... bár mondjuk dísznek nem a legjobbak azok az tuti x"D Egy-kettő igen-igen ronda, pl a kopasznyakú....
2011. máj. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Gyönyörűek! Én is kedvet kaptam a tyúktartáshoz. A levágás nálam szóba se jöhetne, vega vagyok:)
2011. máj. 12. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!