Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Molyok a madáreleségben. Mi...

Molyok a madáreleségben. Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Többször volt már molyinváziónk, és mint kiderült, a dobozos madárkajából keltek ki. Az hatásos, ha a fagyasztóba teszem kibontás előtt a madáreledelt, megöli a rovarokat? Ti hogy védekeztek ellenük?
2011. máj. 13. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Kuka!

A fagyasztás lehet, hogy megöli a molyokat, de madárnak akkor sem kéne odaadni.

Nekem egyszer volt, hogy gyári kajában voltak molyok, tűzre dobtam dobozostul, mindenestül.

Egyébként magam állítom össze a magkeveréket, csak ritkán veszek boltit. Akkor egyszer történt ilyen, szerencsére.

2011. máj. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mikor kibontom a dobozt, még nem látom, hogy van-e benne moly, az csak akkor derül ki, amikor már mindenfelé repkednek. Ilyenkor kidobtam mindig azonnal és a madárketrecet is rögtön pucoltam, de jó lenne valami prevenció. A fagyasztott aztán teljesen kiengedett magkeveréktől mi baja lehet a madárnak? Akkor is, ha kap vitamincseppet a vizébe? Zebrapinty amúgy.
2011. máj. 13. 14:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Dobd ki,vagy égesd el, és ezentul muanyag zacskost vegyél, abban nem lesz moly. Miutan kibontottad, tartsd zacskostul valami lezarhato edényben, kisvodorben, aminek van fedele. Horcsogeledellel jartam ugyanigy, azota csak muanyag zacskost veszek. Viszont elso alkalommal, mikor ez tortént, ha jol emlékszem, az elado visszacserélte a kajat, adott érte masikat, csak o sem latott bele, és az is molyos volt. Akkor jott az elégetés és a zacskos eledel. Probald meg esetleg becseréltetni.
2011. máj. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, az a baj, hogy díszpinty eleségből csak dobozost kapni errefelé, az átlátszó zacsis csak a fürtös köles, amit kap is, a többi zacskós inkább papagájkaja, azt meg nem merem megkockáztatni, más az összetétel.
2011. máj. 13. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!