Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madár lehet ez?

Milyen madár lehet ez?

Figyelt kérdés

(Budapesten a 13.kerületben láttam,a József Attila Színház előtt.)


Kettő ilyen madár volt,egymással csiripeltek.(gondolom párzási időszak,vagy nem tudom.)Galamboknál nagyobb fajta madárról van szó,a hasa fehér,a háta,szárnya,feje teljesen fekete,de a szárnyában volt kék színű,vastag(tehát jól látható) toll.Hegyes csőre van.Érdekesség még az,hogy a farkánál kettő,viszonylag hosszú(fekete) elágazás volt,villa alakban.Valamilyen fecskeváltozat?


Nem tudom,hogy segítség-e,de 20 m-nél alacsonyabb fákról van szó,amik lakhelyükként szolgálhat,és amelyik fáról akaratlanul leüldöztem őket,az egy viszonylag alacsony,sötétvörös/bíborszínű,apró levelei voltak.Bár ez gondolom nem lényeg :D


2011. máj. 16. 19:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Talán szarka?

[link]

2011. máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Leírás alapján szarkára tippelnék.


[link]


de lehet, hogy tévedek...

2011. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Dolmányos varjú
2011. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Bocsi első, nem láttam, hogy írtál. Ezek szerint már ketten gondolunk szarkára. :)
2011. máj. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Nem kötekedni akarok, de a dolmányos varjúban hol van fehér, meg a szárnytollaiban kék?...


A szarka viszont egyre elterjedtebb Bp-en. Szépek, csak egy bajom van velük, mikor reggel a borzasztó hangos cserregésükre ébredek.

2011. máj. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy szarkaféle,de a linkelt szarkáknak a kék része felett van egy fehér rész is,ilyen az én madaramnak nem volt.És az én madaramnak enm az egész szárnya,hanem tényleg,csak csupán egyetlenegy tolla volt kék,és most hogy jobban visszaemlékezem,sötétkékes.
2011. máj. 16. 19:53
 7/25 A kérdező kommentje:
Sajnos nem dolmányos varjú :(
2011. máj. 16. 19:54
 8/25 A kérdező kommentje:
És nem tudom,hogy mond-e valamit,de nekem sokkal ¸¸nemesebbnek˝ tűnt egy varjúnál,galambnál.A tartásában volt valami,de ezt csak szerintem az én képzeletem látja :D
2011. máj. 16. 19:57
 9/25 A kérdező kommentje:
Megpróbálok majd képet küldeni róla,mert tényleg nagyon érdekelne,hogy milyen madár lehet ez,meg sok szép pipacs van a környéken,amúgy is terveztem volna a fényképezést.
2011. máj. 16. 20:01
 10/25 anonim ***** válasza:

szia!


Talán szajkókakukk volt? (clamator glandarius)

[link]

2011. máj. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!