Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagáj vétel (hol)?

Nimfapapagáj vétel (hol)?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy Nimfapapagájt és nem tudom ,hogy kereskedésből vegyek vagy tenyésztőtől?

Ha kereskedésből veszem akkor nehezebb szelidíteni vagy ugyanúgy lehet mint ha tenyésztőtől?


2011. jún. 1. 20:25
 1/4 anonim ***** válasza:
tenyésztőtől! mert legalább meg lehet szelidíteni, ha kézzel nevelt. én sokat szívok az állatkereskedésből valóval.
2011. jún. 1. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kereskedésből valót is meg lehet szelídíteni, nem kell feltétlenül kézzel neveltet venni.

Ám a tenyésztőt javaslom. Kevesebb stressz éri a madarat, amíg hozzád kerül, jóval kisebb az esély a beteg madárra, illetve egy olyan személytől veszed az állatot, aki valóban ért hozzá.

2011. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

tenyésztötöl ved mert én mis jártam már ugy hogy vettem két nimfát kereskedésben 2 külömbözö helyröl nem voltak együtt a madarak és elpusztultak kiderült hogy az egyik nem volt rendesen tisztán tarva azon helyen a másik pedig egy másik papagáj fajtól kapot el valami betegséget


félév múlva találtam debrecenben egy kiváló tenyésztöt töle vettem 2 nimfát már 2 évesek és nagyon boldogok együtt semmi bajuk és ahonan vettem ott nagyon szép helyen voltak tarva és nagyon egészséges volt mind

2011. nov. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tenyésztőt javaslok én is, mert azok legalább biztosra tudják a nimfapapagájok nemét. Ugyanis egyes színváltozatoknál baromi nehéz megállapítani a nemeket.
2018. jún. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!