Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A mai vihar után találtam egy...

A mai vihar után találtam egy a fészkéből kiesett rigófiókát. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Otthagyni nem akartam, de ha megfogom, akkor meg az anyja "közösíti ki", ha jól tudom. Fel tudom én nevelni? Járni, szaladni, meg már majdnem repülni is tud, de még azért messze van attól.
2011. jún. 2. 17:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha már tud szaladni, akkor nemsokára teljesen felnő. :) Olvass utána, hogy mit eszik, éjszaka, vagy amikor nem tudsz vele lenni tedd egy nagy lyukacsos dobozba (banánosdobozt ajánlom), amikor ráérsz, vidd ki a kertbe és tanítgasd meg repülni. Én már tanítgattam (nagyon jó móka :)), csináld úgy, hogy a kezedre ülteted és a földtől nem messze fel-le emelgeted a karodat, magyarán adj neki egy kis löketet. Ha lepottyan fogd meg, nehogy baja esék, plusz mint mondtam, guggolva csináld, hogy ne essen nagyot. Menni fog, hidd el! :)


Sok sikert!

2011. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
84%
A kérdéseket miért nem lehet értékelni???? Egy "tetsziket" azaz "zöld kezecskét" igazán megérne ez a kérdés. :)
2011. jún. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm :-) Amúgy osztom a véleményt :-)
2011. jún. 2. 17:40
 4/17 anonim ***** válasza:

Első vagyok, megnéztem, mit eszik: lárvák és gyümölcsök.

Szerintem abszolút megfelelne neki a csonti, vagy mi a szösz, kisállatboltban lehet kapni mint élő eleséget.

2011. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Beus35 ***** válasza:
Szerintem etesd,neveld és ha jobban lesz,majd elengeded!
2011. jún. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

szia!


Amit írok, csupa jó szándékból teszem, hidd el:


Ne nyúlj hozzá!


A rigó fészekhagyó. Ez azt jelenti, hogy mielőtt megtanul repülni, elhagyja a fészket. A szülők keresik meg a bokrok között, és ott etetik. Nem szabad felvenni!


28L MME tag


[link]

2011. jún. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Beus35 én nem fikázni akarok, de a válaszod az milyen kérdésre válasz? :D Tehát nem olyat kérdeztem, hogy én egyem meg vagy a macskának adjam...
2011. jún. 3. 04:01
 8/17 anonim válasza:
Mi is pont igy jártunk, három kismadár pottyant le a földre a fa tetejéről. Viszont ők még elég kicsik, kis pelyhesek. Mivel a fészek is majdnem leesett, levettük és betettük egy kosárba, majd felkötöttük ugyanoda a fára. (Még két kismadár van a fészekben.) A földre esett másik hármat is visszatettük a fészekbe, de az egyiknek már elég hideg volt a kis teste. Az anyjuk látta őket, ott repkedett felettünk. A kicsik meg csipogtak, amint stabil lett a fészek, és az anya is visszacsipogott. Ugye van esély rá, hogy etesse őket? És a kis kihűlt madárkának is van esélye, hogy túlélje? Még este kimegyek, megnézem őket, hogy vannak, persze nem nyúlok feleslegesen hozzájuk.
2011. jún. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Beus35 ***** válasza:

Nem értem a gúnyorodat,inkább,ha zavar neked nem írok!!

Én nem sértegettem senkit!

2011. jún. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem sértegettelek egyáltalán, csak a válaszod nem ért semmit és ezen tök felesleges vitatkozni, mert így van :-) Én csak erre céloztam. Leírtad ugyanazt, mint amit én megkérdeztem.
2011. jún. 6. 02:22
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!