Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Törpepapagáj mellé hullámost?...

Törpepapagáj mellé hullámost? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Szeretnék majd később venni a törpémnek egy társat.Mivel a hullámosok sokkalta kezesebbek,könnyebben szelídíthetőek,gondoltam nem lenne belőle túl nagy baj,ha hullámost vennék mellé.Állatkereskedésből vettem a törpémet,és fölötte volt egy csomó hullámos,bár ha jól emlékszem látni nem látta őket,de azért valamilyen szinten nyilvánvalóan megszokta a jelenlétüket,hangjukat.

A törpémet kb 3 hete-1 hónapja vettem meg és próbálom szelídíteni,már mer a kezemből enni,bár nem tudom lesz-e belőle valaha ,,kezesbárány",engedi-e majd a simogatást,stb-t,mert nekem úgy tűnik nem volt sok jó tapasztalata az emberekkel kapcsolatban,mindig pánikolt a kezemtől(csak attól),fürtössel szoktattam valamennyire hozzá,de látszik,hogy nem bízik bennem.Néha nagyon megtámadja az ujjamat,elkezdi jó erősen harapdálni,megragadja,egyre erősebben szorítja,szinte átlukasztja az ujjamat,ilyenkor előfordul,hogy reflexszerűen elrántom az ujjamat,vagy próbálok mérges hangon rászólni,viszont ilyenkor is csak haragszik rám,és fülsüketítő rikácsolásba kezd.Ezért szeretnék mellé egy olyan fajta papagájt,ami alapjáraton szelídebb fajta,így ha a törpém nem is szelídül meg teljesen,legalább lesz egy másik is mellettem,amelyikkel tudok játszani meg hasonlók.

Vagy szerintetek jobb lenne,ha kézzel nevelt törpét vennék mellé?Viszont a kézzel neveléssel kapcsolatban rossz tapasztalatokat hallottam.

Lényeg,hogy semmiképpen nem akarok csalódni,és még egy olyan papagájt venni,amelyik tart tőlem.


2011. jún. 3. 19:43
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Persze ne higgyétek,hogy túl nagyok az elvárásaim,tudom,hogy amit elértem az nagyon-nagyon jó,csupán nem tudom jutok-e még ennél messzebbre.
2011. jún. 3. 19:45
 2/11 A kérdező kommentje:
Még annyit,hogy annyira nem konyítok a papagájokhoz,nekem ő az első. (: Amúgy a kalitka nem a legnagyobb,tudomásom szerint 1 papagáj tartására alkalmas,viszont minden nap(vagy legalább 2 naponta) ki lennének engedve.Bár a szobám is extra kicsi(1 m 35 cm széles,és kb másfél-3 méter hosszú),de a törpém az ablakpárkányon kívül nem is hajlandó semerre se menni,a szoba többi pontja nem is érdekli,bár ezt nem is csodálom,igazi kis játszóteret rendeztem ott be neki. (:
2011. jún. 3. 19:49
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát én nem mernék más fajta papagájt venni mellé, mi van, ha nem jönnének ki egymással?

Meg hát szerintem érdemes lenne nagy kalitka, minél nagyobb, annál jobb a madárnak.

2011. jún. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Sajnos nem engedhetjük meg magunknak,hogy nagyobb kalitot vegyünk,de mindenképpen gyűjteni fogok rá.

Köszönöm a választ!

2011. jún. 3. 19:57
 5/11 A kérdező kommentje:
Úgy csinálnám a szoktatást,hogy kölcsön kérnék vkitől egy másik kalitot(mert nekünk ugye csak 1 van),és minden nap egyre közelebb tolnám egymáshoz a kettőt,tehát fokozatosan szoknák meg egymás közelségét,így nem hinném,hogy probléma lenne belőle,de persze ez a lehetőség is fennáll,remélem kisebb eséllyel. Egyszer kipróbáltam egy tükör segítségével,hogyan járulna hozzá,ha vennék neki párt.Az eredmény jó volt,egy kicsit sem viselkedett agresszíven,sőt,10 perc után puszikat osztogatott a tükörnek.Persze el vettem tőle,azóta sem adok neki tükröt,tudom,hogy rossz neki,csak egy kis tesztnek szántam.
2011. jún. 3. 20:01
 6/11 anonim ***** válasza:
Hát én akkor se mernék törpe papagáj mellé hullámost tenni, ha először csak egymás mellé raknám őket... Olyat lehetne esetleg, hogy még1 törpét, de én nem kockáztatnám meg hogy a hullámosnak baja essen...a törpe papagáj az nagyobb tudtommal. Szerintem előbb szerezz be egy nagy kalitkát és aztán gondolkodj tovább hogy társat vegyél neki, de szerintem ne hullámost, mert mi van ha bántaná?
2011. jún. 3. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

És ha törpét veszek,milyen legyen,kézzel nevelt?Csak mert mindenképpen akarok egy kezes madárkát is,az meg pláne jó lenne,ha a mostani látná,hogy a másik papagáj engedi,hogy simogassam,stb,és nem fél tőlem,aztán talán ő is bemerne próbálkozni.

Amúgy nincs köztük nagy méretkülönbség,max 1-2 centiméter,de a farka miatt a hullámos úgy is nagyobbnak látszik.

2011. jún. 3. 20:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Törpe mellé csak törpét vegyél mert nagyon agresszívan viselkednek más fajokkal.

Nekem van egy kézzel nevelt és egy nem kézzel nevelt nimfám. A viselkedésük egyforma azaz ugyanúgy ordítanak utánam ha nem látnak, ugyanúgy azt akarják hogy egész nap a fejüket vakargassam,stb. Tehát szerintem nyugodtan vehetsz mellé egy kézzel nevelt törpét. 2 törpének a minimum kalitkaméret 75×40×50cm. És lehetőleg mindennap engedd ki,foglalkozz velük.

2011. jún. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A törpe csak törpével tartható együtt, ez 100%!


Nagyon agresszív más fajokkal szemben. Lecsípi a lábukat, körmüket.

2011. jún. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia! Csak törpét vehetsz mellé, az biztos. Más fajokkal nem jönnek ki jól. Másrészt a törpéket nem véletlenül hívják angolul szerelemmadárnak (Lovebird), párban szokták őket tartani, mert csak így érzik magukat igazán jól. Szóval szerintem vegyél mellé egy párt, de ne kézzel neveltet, ha egyáltalán van kézzel nevelt törpe Magyarországon, hanem fiatalt, mert azokat még ta is meg tudod szelídíteni, úgy hogy kezes legyen.
2011. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!