Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A madar okos allat?

A madar okos allat?

Figyelt kérdés
2009. márc. 21. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Melyik madár?
2009. márc. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Vannak köztük okosak és buták, ahogy az emberek között is. Még csak azt se merném állítani, hogy fajtól függ, mert fajon belül is óriási eltérések vannak. Teljesen egyedfüggő.
2009. márc. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A madarak között a papagájok a legértelmesebbek és a legokosabbak! A levegő IQ bajnokai
2009. márc. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mi számít okosságnak? A találékonyság, az eszközhasználat, az épített fészek leleményessége vagy hogy megcsinálja, amit az ember szeretne tőle?

Nekem egy struccfarmon mondta a tenyésztő, h buták, mint a föld, több év után sem ismerik meg barátként ( hülyén mondva), de mondjuk nézz meg egy amazont vagy egy jákót.

2009. márc. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A varjú is okos ám! Nekem volt egyszer egy törött szárnyúm, hazahoztam megmenteni (sikerült is). Hát,amiket az művelt! :O Kezdtem félni tőle, olyan okos madár. A tyúk viszont egész buta. Fajtafüggő szerintem is,mint ahogy azt már írták a többiek.
2009. ápr. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy "a madár"? Több, mint 9000 fajuk él világszerte, Magyarországon 371. Ez olyan, mintha azt kérdezném, hogy a Béla okos-e.

Egyébként:

faja válogatja. Jól idomíthatóak a különböző nappali ragadozó madarak. A legintelligensebbek a varjúfélék. A legnagyobb agytérfogata az összes madár közül a hollónak (Corvus corax) van.

2010. jan. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!