Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan csináljam? (bővebben lent)

Hogyan csináljam? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Lassan 2 hónapja,hogy vettem magamnak egy törpepapagájt.Már a kezemből eszi a fürtöst,ezzel semmi probléma,nagy ritkán még a hasát is sikerül megsimogatnom. A problémám az,hogy elég ellenséges az ujjaimmal/kezemmel.Ismerkedik ő,de nem úgy ahogyan kellene(szerintem). Úgy belém mélyeszti a csőrét,hogy sikítani lenne kedvem.Ilyenkor vagy elrántom(reflex:S),ha nagyon figyelek csak elhúzom,vagy simán csak mérgesebben rászólok,esetleg mindkettő. Viszont ettől még inkább bevadul,elkezd össze-vissza csipkedni,ilyenkor mindig kiveszem a kezem a kalitból,hogy ne hergeljem tovább,és adom inkább neki az újabb adag fürtöst.Most már kicsit félek is attól,hogy belém csíp.Van,hogy etetés közben váratlanul finoman megragad a csőrével, ilyenkor viszont önkívületlenül elrántom,meg is szokott ijedni,de hát na a reflex...Na de erre majd megpróbálok jobban odafigyelni.Tudni kell,hogy ő az első papagájom. Lényeg végül is az,hogyan vegyem rá,hogy ne legyen ellenséges a kezemmel, és nem áll szándékomban bántani őt? Meddig etessem még kézből amíg valamit elérek nála?Hogyan próbáljam megsimogatni? Valamint várok még egyéb hasznos tanácsokat is.

Köszönöm!

13/L


2011. jún. 15. 17:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi,elég gyatrán fogalmaztam,de nem igazán figyeltem oda rá.
2011. jún. 15. 17:43
 2/9 A kérdező kommentje:
+Észrevettem,hogy még akkor is bevadul,ha nem mozdítom az ujjam.Ritkán hagyom,hogy belém mélyessze a csőrét,de ilyenkor is egyre vadabbul elkezd csipkelődni,mintha azt hinné a kezem étel,nem tudja megenni,és ettől felidegesedik...
2011. jún. 15. 17:46
 3/9 A kérdező kommentje:

Bocsi a sok offért.Ami még fontos lehet,hogy állatkereskedésből való. Mindig finom hangon beszélek hozzá,fütyülgetek,kedveskedek neki.


Nektek mennyi időbe telt megszelídíteni a saját papagájotokat?

2011. jún. 15. 17:48
 4/9 A kérdező kommentje:
Annyi minden eszembe jut még... :D Még egy utolsó(remélem) dolog: Kb 6-7 hónapos lehet,a legnagyobb valószínűséggel hím.
2011. jún. 15. 17:52
 5/9 anonim ***** válasza:
Papagájok szelídítéséről van egy honlap:: papagajidomitas.hu Kérdezd meg, ő lehe t tudja
2011. jún. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a clicker traininget.

Az első pár napban 15-20 alkalommal(de ne egymás után) nyomd meg a clickert majd adj neki egy kis fürtöst. Pár nap alatt rájön hogy a klikk azt jeleni jutalmat kap(fontos hogy csak klikkelés után/tanítás közben adj neki fürtös kölest tehát ne legyen a kalitkájában és csak úgy se kapjon belőle). Ezután már nincs más dolgod mint kitalálni egy módszert amivel leszoktathatod erről. Pl. amikor eteted mondjuk almával vagy simogatod és elkezd csipkedni akkor hogy ne találjon a kezeden fogást szorítsd ökölbe a kezed és a kézfejedet tedd elé. Hagyd hogy csipkedjen majd ha elfáradt és befejezte klikkelj és jutalmazd meg.

[link]

[link]

2011. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Második,nagyon sokat segítettél. Kérdésem az lenne a clicker-rel kapcsolatban,hogy meg lehet-e találni az állatkereskedésekben,illetve,hogy mennyibe kerül?

2011. jún. 16. 18:51
 8/9 A kérdező kommentje:
Jajj ne haragudj,az első linket véletlenül kihagytam.Akkor csak annyit,hogy van-e ilyen az állatkereskedésekben?!
2011. jún. 16. 18:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Amelyik kereskedésben kutyafelszerelést is árulnak ott megkérdezheted hátha van. Én internetről rendeltem.
2011. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!