Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet pintynek és...

Hogyan lehet pintynek és kanárinak tojása?

Figyelt kérdés
Kb 1,5-2 éve vannak közös ketrecben. (A pintyet találtuk.) 1 hete a ketrec mellett találtunk egy picike tojás felét. Tegnap este meg az etetőjükben egy egész tojást. Hogy lehet ez? Tegyek be nekik fészket?
2011. jún. 19. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Az fiatlan tojás, nem kell félni közös fiókáktól:)Ilyen gyakran előfordul. Csak arra vigyázz, ha hajlamosak ezek szerint tojni így is, hogy sok kálciumot adj a madaraidnak, mert az én papagájom tojócsatornájába egyszer beleszorult egy lágyabb héjú tojás, amibe sajnos elpusztult, pedig azonnal kiszedtük és orvoshoz vittük.
2011. jún. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen fontos lenne a fészek különben nem kelnek ki! Nekem eddig nagyon sok pintyem született!
2011. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Második: nem lesz a pintynek és a kanárinak kicsi pintye. Ez nem az a mese sajnos.:)
2011. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A szárított tojáshéjj fedezi a kálciumot? Azt honnan tudom meg, hogy melyikük tojt? :D
2011. jún. 19. 18:53
 5/9 anonim ***** válasza:
Én 30 percig főzőtt tojást szoktam adni nekik összetörve, de a tojáshéj is jó, ha megeszik. Meg a csőrkoptató fontos forrás még. Hogy melyik tojhatott.. fogalmam sincs:) Nekem nem voltak még ilyen madárkáim,csak papagájok.
2011. jún. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mivel a kanárit vettétek és mivel egyedül volt mielőtt a pintyet találtátok gondolom hím. Ezért a pinty lehet a tojó. Ugyanannyi tojást adj nekik mint eddig tehát 2 hetente egyszer. A kalitkában pedig mindig legyen csőrkoptató.
2011. jún. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Van nekik csőrkoptató, de főtt tojást nem kapnak. Néha szárított tojáshéjjat.

A kanári elméletileg fiúnak lett véve, mert azok szémen "dalolnak". Ehhez képest sosem dalolt (mint megboldogúlt elődje), csak szépen fütyülgetet párat.... A kanárit meg úgy fogtuk be, hogy berepült a pincébe és nem akartuk, hogy a macsekok vacsorájaként végezze ezért kerültek össze. Szóval tippünk sincsen, hogy milyen nemű. És mivel a kanári sem úgy viselkedik ahogyon kéne egy fiú kanárinak.... XD Mindegy végülis.

Ja! Mennyi időnként szoktak tojni? Még várható, hogy lesz pici tojás?

2011. jún. 20. 12:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ezzel nem vagy kisegítve, de a hullámospapagájoknál az első tojás után még pár napig jöhetnek újabb tojások. Érdemes figyelned még egy darabig, nehogy gáz legyen. Bár, ha ezek a tojások rendben kijöttek, nem valószínű, hogy a többi beszorulna, de érdemes gyakrabban ránézni.
2011. jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehetttt szerintem mert ide az is van irva h pinty A kanári nehezebben, de még keresztezhető a Carpodacusokkal /pirókokkal/ 25 faj, a Pyrrhulakkal /süvöltők/ 7 faj, a Fringilla /pinty/ fajokkal, 3 faj, egyes szövő Passer fajokkal, valamint nagyon sok európai, ázsiai, afrikai, amerikai sármánnyal Emberizidae-val. Az utódok többsége érdekes, nem minden egyed de általában színezhetők. Vannak közöttük szorgalmasan énekelők, de sajnos a kanári hibridek itt is terméketlenek. A címszavakban felsorolt fajok nem csak a kanárival, hanem egymás között is keresztezhetők. A variációk száma több ezer!
2014. júl. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!