Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez meg miért van? (Kérdésed...

Ez meg miért van? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Míg más témákban(pl: Halak,Akvarisztika vagy Kisemlősök stb.) 10 perc alatt minimum 4 válasz érkezik, ebben a témában, kiír valaki egy kérést, másnap idenézek, még mindíg az az utolsónak feltett kérdés, és max 1-2 válasz van rá!

((Kivéve ha olyan van hogy egy állat megsérült, mert akkor mindenki kiírja hogy hívd az orvost azt ennyi))


2011. jún. 24. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de engem is nagyon bosszant... Tegnap segítséget kértem katalin papagájjal kapcsoltban, hogy hogyan etessem, és még mindig nincs válasz, pedig szükségem lenne rá...
2011. jún. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert itt más nem ért a madarakhoz rajtam kívül, és nem mindig érek rá jönni! XD


Na jó, komolyan...

Hát igen, mindenki kutyát akar meg macskát, max halazik, a kisebbek hörcsögöt tartanak, mert az nem hangos...


Első válaszoló!

Még nem botlottam bele a kérdésedbe, bocsi, ide válaszolok, aztán ha rátalálok, átmásolom.

A katalinnak ugyanaz a bolti magkeverék jó, mint a nimfának. Nálam nagyon szeretik a szotyit, azt vehetsz nekik még külön ( a fekete héjasat!).

Zöldségből gyümölcsből sokat fogyaszt. Az alma a favorit az enyémeknél meg a savanyúbb gyümölcsöket, pl ribizlit szeretik nagyon, most van ugye a szezonja. Meg a szeder is nagyon megy. Viccesek, amikor ezek után úgy néznek ki, mint Hannibal Lechter vacsi után. :)

Zöldségekből válogatósak, sóskát és spenótot, tyúkhurt szívesen fogadják.

Mivel ennyi zöldfélét esznek, ne lepődj meg, hogy viszonylag híg a végtermékük, ez teljesen normális, nem kell megijedni.

Lágyeleséget kapjanak hetente egy alkalommal legalább, de 3nál többször ne, csak a szaporodási időszakban! Ennek a receptje szinte tenyésztőnként változik, a gugliban találsz párat. Én a lágykajába rakom a porított tojáshéjat.

Nagyjából ennyi, nem nagy ördöngősség.

2011. jún. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sokszor még az a pár válasz is sok mert itt szinte mindenki aszerint válaszol a kérdésekre amit pl.a kereskedő mondott nekik vagy amit kezdő azaz tudatlan madártartók írnak az interneten tehát nagyon valószínű hogy nem igaz. Tehát ha egy kérdésre az első 3 válaszban írnak valamit amiről én hiába tudom hogy nem igaz nem biztos hogy az én válaszomra fog hallgatni a kérdező amikor előttem hárman mást írtak aminek az lesz az eredménye hogy nem megfelelően lesz tartva a madár. Ha azok akik nem tenyésztőktől/megbízható oldalakról tudják amit tudnak nem válaszolnának a kérdésekre hanem inkább utána néznének a dolgoknak akkor sok állat sokkal jobban lenne tartva mint most. Mert madarat/állatot nem úgy kell tartani hogy SZERINTEM ezt meg azt ehet,ez meg az jó neki hanem úgy kell hogy TUDOM ezt ehet de azt már nem és ez jó a kalitkájában de azt le kell cserélnem.
2011. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ma 12:49

Attól hogy szeretik a szotyit még nem kell nekik sokat adni. A nimfáknak való magkeverékből is ki kell szedni rengeteg szotyit mert túl sok van benne. A sok szotyitól károsodik a májuk ezért is érdemes a napraforgót evő fajoknak rendszeresen máriatövismagot adni. A fekete napraforgó pedig minden madár számára nagyon egészségtelen mivel az olajtartalma akár 65% is lehet.

A sóskának relatívan magas az oxálsavtartalma ezért nem szabad nekik adni. Spenótot se kaphatnak.

Lágyeleséget pedig bőven elég másfél-két hetente adni nekik mivel a túl sok fehérje ugyanolyan rossz mint a túl kevés. Párzási időszakban pedig az odú felrakása előtti hónapban minden héten emelni kell a mennyiséget úgy hogy amikor felkerül az odú már hetente 5-6 alkalommal kapjanak lágyeleséget.

2011. jún. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

13:20 abszolút igazad van, mert ha jön 4válasz abból lehet hogy 3-an nem értenek hozzá csak okoskodnak, és csak az az 1 ír igazat, de az igazság nem mindíg tetszik az embereknek((itt egy példa: A törpepapagájokat párban kell tartani, én ezt le is írtam egy kérdéshez, aminek ez volt a témája, de a másik 2-azt írta hogy nem kell, mert neki is jól elvan úgy egyedül(kamu) és ugye inkább rájuk hallgat mert akkor nagyon ketrec, meg több kaja kéne))

De ha az a ki tudatlan, inkább tájékozódna, szakirodalomból, akkor már ő is tudná a dolgokat, ezáltal kevesebb lenne az okoskodó, és több az OKOS!

2011. jún. 24. 14:17
 6/9 A kérdező kommentje:
12:49 és 13:43 jók a válaszok, de ne OFF-oljunk!
2011. jún. 24. 14:19
 7/9 A kérdező kommentje:
PL: Én nem értek a Katalinpapagájhoz, de már vagy 100-szor láttam azt a Katalinpapagájos kérdést, többek közt ez volt az egyik oka ennek a kérdésnek!
2011. jún. 24. 14:23
 8/9 anonim ***** válasza:

kedves második válaszadó!

Köszönöm a válaszod, de én 3 hetes fiókára gondoltam :D De ez is nagyon hasznos info volt

2011. jún. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a válaszokat.

Minden bizonnyal azért,mert a madarak sokkal kevesebb népszerűségnek örvendenek,mint a többi állat.

Azok akik pedig itt vannak,nekik is inkább hullámosuk,törpéjük,pintyük,kanáriuk van,ezért a nagytestű papagájok tartásával kapcsolatban nem igazán tudnak segítő kezet nyújtani.

2011. jún. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!