Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Fordítva is rájuk adhatom a...

Fordítva is rájuk adhatom a hámot?

Figyelt kérdés

Van 1 kamikazee hámom( [link] Mivel a csatos része elöl lóg a nimfáim nem tudnak tőle se megfordulni se előre menni csak oldalazni. Baj lenne ha fordítva adnám rájuk? Tehát a csatos része lenne a hátán és a hasán fűzném be a maradékot. Azt tudom hogy ha megütik a begyüket akár meg is halhatnak de az is okozhat bajt hogy amikor lassítja őket a gumis póráz kicsit nyomódik a begyük/hasuk ha fordítva teszem rájuk? Végül is van olyan hám is aminek alapból hátul van a csatja és aviator hámot is láttam már madáron úgy is hogy elöl,oldalt,hátul volt a csat.

Pl.: http://www.youtube.com/watch?v=y-sjJd65ABc

http://www.youtube.com/watch?v=HH7-LDi5bXw


2011. jún. 27. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Azta már papagájra is van hám?!

De szerintem semmi baja nem lesz!

2011. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A papagálynak is van háma ??? Aszta , sztem neki8 hogy hogy teszed rá :))
2011. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
a papagáj szó pontos j. hogy kell hivatalosan ráadni? nehogy kibujjon belőle.
2011. júl. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát te sem leszel már - síp -b.


Zárt ajtajú és ablakú szobába vedd csak ki és, vagy fogd meg szabályosan vagy ha meg szökik az ujjadról akkor fogd be!


Amúgy hámban ha el akar repülni mit csinálsz? Link van youtubo-n ilyen?


Az tudom hogy 80+% anno a lábbilincsek(/béklyós) nimfa papagájok sem akartak elrepülni. De sz@r volt látni ha mégis.

2011. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Állványt is vinni akarta magával.
2011. júl. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 14:44

Ki szoktam engedni őket a szobában is. Miért kéne megfognom vagy befognom őket a szobában ha elrepülnek az ujjamról amikor pont azért engedem ki őket hogy repülhessenek és mászkálhassanak? Nem a szobában kell használni a hámot hanem az utcán.

És miért lenne baj ha a hámban elrepülnek? A hámhoz tartozik egy kb. másfél méteres gumis póráz azért hogy repülni is tudjanak kint. Amikor elrepülnek és elfogy a póráz mivel gumis nem rántja őket vissza hanem lelassítja amitől irányt kell változtatniuk. A nimfáimat amikor eldobom és elkezdi lassítani őket a póráz mindig visszarepülnek hozzám.

A lábra kötött madzag állatkínzás mivel ha megijed és elrepül a madár a lendülettől megrándulhat,eltörhet a lába de akár le is szakadhat.


http://www.youtube.com/watch?v=Mq8P8PEGVvk

http://www.youtube.com/watch?v=RYfeLydToVY

A www.kamikazee.hu oldalon a papagáj hámhoz szoktatása menüpontban vannak képek is a leírás alatt és a videós segítség menüpontban videó is van a feladásáról.

2011. júl. 1. 22:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Értem de ez az állatnak miért is jó???

Volt ott a két videóban is több pont, hogy nem hogy örült volna az állat, hanem majdnem megőrült. Most első sorban a környezet és idegenekre értem.

Mert az szerintem fontos hobbi állat tartásnál hogy az állatnak jó legyen. Munkára tartott állatnál meg hogy ne legyen rossz neki.

2011. júl. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

És köszi a videókat, ilyent még nem láttam eddig.

Nekem tíz évig voltak madaraim. Ebből lehet sejteni fajtákat is. De az egyik sajnos, egy kivédhetetlen betegségben halt meg.

Hát az állványra én azt mondtam, hogy barbarizmus.

2011. júl. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A kinti levegőn való reptetéssel lehet legjobban megelőzni a szobában tartott madaraknál az aszpergillózist.

Az első pár alkalommal általában mindentől megijednek kint de utána megszokják és ha megfelelően vannak hozzászoktatva a hámhoz akkor nézegetnek, napoznak, pihennek tehát élvezik. Csak az a baj hogy a nimfáim mivel a lábuk előtt lóg a hám nem tudnak benne nagyon mozogni ezért is kérdeztem hogy fordítva is rájuk adhatom-e mert szerintem nem véletlenül van szinte minden hámnak elöl a csatja.

2011. júl. 2. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!