Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nem tudnak két lábra állni a...

Nem tudnak két lábra állni a csibéim, mi lehet a bajuk? Segítség!

Figyelt kérdés

13 csibém kelt ki a napokban, ebből háromnak, mintha görcs húzná az egyik lábát. Folyamatosan a testéhez szorítva tartja. Mozogni néha mozog a beteg lábuk, csak nem rendesen. Az egyik csibe a jó lábára fel tud állni, a másik kettő meg csak botladozik.


A keltetőben nincs semmi, amibe beleakadhattak volna, és ha meg is húzták volna a lábukat, furcsa, hogy mindegyik ugyanúgy sérült le. Szerintetek mi lehet velük? Rossz genetika? Helyrejöhet a lábuk?


2011. júl. 4. 15:12
 1/4 anonim válasza:
A mamámnál fordult ilyesmi elő, még régen amikor kicsi voltam, de nála csak egy kiscsibe volt, a mamám megengedte, hogy bevigyem a szobába, külön adtunk neki enni, de sajnos nemsokára rá meghalt, nem tudott megerősödni... sajnos életképtelen volt, nem tudott egyáltalán felállni, remélem a tieidnek több szerencséje lesz, nem tudom mitől lehet, de szorítok! :)
2011. júl. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nem lehet, hogy vérfertőzésből keltek ki?, mert akkor előfordulhat valami genetikai hiba:/ mert ha semmi nem sérthette meg... :/ kapnak valami vitamint? jolovit?
2011. júl. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy vérfertőzés, mert tenyésztőtől kaptuk a tojásokat.


Angol honlapon a hőingadozást okolják, ami sajnos nálam előfordult.


Amúgy sanszos, hogy a csibéimnek leugrik a "sarkukról" az ín, mert helyre lehet mozdítani a lábszárukat, és akkor láthatóan kinyúlik a lábuk, de amint megmozdítják a lábukat, azonnal kiugrik az ín. Megpróbáltam sínbe rakni a lábukat, többé-kevésbé sikeresen, így legalább már úgy ahogy két lábra tudnak állni.


Gondolkoztam azon is, hogy levágom őket, mert már a bőr is kilyukadt a kérdéses lábukon, és váladékozik, de amíg láthatóan jól vannak (esznek, isznak, érdeklődnek minden iránt), nem bántom őket. Mindhárom kakasnak tűnik, úgyhogy lehet, hogy csak a vágósúly eléréséig kell így maradniuk, ami meg már nem olyan sok idő.

2011. júl. 8. 10:18
 4/4 kriszta válasza:
Ezeket hívják kelés gyengéknek.Valószínű hogy nem volt vér frisités,és nem volt a szülőpárban idegen kakas.de a gép hőingadozása is okoz ilyen gondokat!
2011. okt. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!