Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet megállapítani,...

Hogyan lehet megállapítani, hogy egy madár ragadozó, magevő vagy rovarevő? :-/

Figyelt kérdés

Találtam két kisfiókát és nem tudom, mit adjak nekik enni. Ragadozó biztos nem, talán magevő vagy rovarevő. De melyik, és mi történik, ha rossz ételt kapnak? El is pusztulhatnak? :-/


Kicsi fiókák, úgy három cm-esek lehetnek, feketék, a farktollazatuk barna. A "szüleik" kb 15 cm-es világosbarna madarak, csipognak folyton (talán énekesmadár? :O ) Vissza nem tudom őket tenni oda, ahol találtam, mert macskaveszély van. :-/



http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1969465-xvi-..


Holnap mennék valami állateledel üzletbe, de ahhoz tudnom kellene, hogy milyen eledelt esznek. Mert nem mindegy, hogy díszállatkereskedésbe megyek, vagy sima állateledel üzletbe... Lisztkukac nem mindenhol kapható sajna. De madáreleség sem. :-/


2011. júl. 8. 01:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a kismadarak mag és rovarevők. Vegyél egy olcsóbb madáreledelt, és kis mennyiségben lisztkukacot. aztán választhatnak, melyik jon be nekik.
2011. júl. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
vizsgáld meg a csőrüket
2011. júl. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Vagy add le őket egy állatkertnek vagy ragd vissza őkat a fészekbe és csinálj valamit a macskával.

Ha fogsásban maradnak valószínűleg elpusztulnak!!!

2011. júl. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
megnézed a fogát h milyen étel tapadt rá
2011. júl. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az állatkert már réges-régen nem fogad be akármilyen "jött-ment" állatot.

A közönséges veréb nem hal meg "fogságban", miért halna meg?

Amúgy rovarevő a veréb és vettem lisztkukacot, azt eszi, nagyon szépen fejlődik. :-) A napokban elengedem, bár a családja már eltűnt, elengedtem már kétszer is a fiókát, csak nem nagyon akar elrepülni, azt meg nem hagyhatom, hogy ott ücsörögjön órákig a tűző napon. :-/

2011. júl. 12. 19:59
 6/7 A kérdező kommentje:
Jah és az MME szerint tilos visszarakni a fészekbe a fiókákat, örülni kell, ha az első (egyetlen) esést túlélte a fióka és ezért tilos visszarakni, mert úgyis kiesne/kiugrana megint.
2011. júl. 12. 20:00
 7/7 A kérdező kommentje:
Mit csináljak a "macskával"? Nem egy macska van, hanem kb 100 :D A környéken elszaporodtak a macskák.
2011. júl. 12. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!