Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit isznak a fiókák?

Mit isznak a fiókák?

Figyelt kérdés
Kicsit hülye kérdés de ahogy néztem a házunk falán a rozsdafarkú fiókáit eszembe ötlött a kérdés? Mit isznak, hogyan?
2011. júl. 9. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Vizet, a szüleik viszik nekik, ugyanúgy, mint a kaját. Egyébként a kettő között nem mindig van éles különbség, amit kapnak a süleik begyéből, az egy ilyen vizes, folyékony "kotyvalék", tehát víz is van benne. De ha csak vizet, akkor ugyanúgy viszik a begyükben.
2011. júl. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tévedés, a rozsdafarkúak rovarokkal táplálják a fiókáikat, nem pedig az ugynevezet begytejjel. Ezzel csak a galambok etetik a fiókáikat. A vizet viszont lehet hogy a begyükben viszik, ezt nem tudom.
2011. júl. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ki mondta? Hogy begytejjel? Tudom, hogy csak a galambok táplálják azzal. Nem írtam semmi ilyesmit.

Vizet visznek a begyükben.


1, válaszoló

2011. júl. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" amit kapnak a süleik begyéből, az egy ilyen vizes, folyékony "kotyvalék", tehát víz is van benne."


Talán ezt érthetted félre. Arra próbáltam rámutatni, hogy a begyükben a felvett folyékony és szilárd táplálék pépessé keveredik, vagyis a víz meg a rovarok, amiket elfogyaszt, egyfajta keverékké állnak össze.

2011. júl. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem értettem félre. Semmiféle péppel nem etetik a rozsdafarkúak a fiókáikat, elkapják a rovarokat és a csőrükben odaviszik a fiókának. Ennyi. Pépet egyedül a galambok csinálnak a begyükben magvakból, az a begytej.
2011. júl. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!