Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A tengelic (madár) milyen...

A tengelic (madár) milyen rovarokat, bogarakat eszik meg? Fontos!

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 07:46
 1/5 Platypus ***** válasza:
Elsősorban magevő, és az apró olajos magokat szereti a legjobban. Adjál neki mákot, négermagot, kölest, és felkínálhatsz neki lisztkukacot vagy tücsköt is. Aztán sürgősen vidd be az állatkertbe vagy vedd fel a kapcsolatot a madártani egyesülettel, mert védett madár.
2011. júl. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A tengelic MAGEVÖ, azaz apró hántolt kölest, mákot, zúzott kendermagot tud enni, rovarokat nem eszik.


DE azt ugye tudod, hogy nem szabad befogni és kalitkában tartani?

2011. júl. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hozzám egész télen idejárt egy telngelic pár, ők hántolt szotyit falatoztak lelkesen, de ha kicsi fióka, akkor ezt nem eheti, mert nem tudja megemészteni.

A tengelic magevő madár, de a fiókáit nemcsak begytejjel ill. begyben puhított magvakkal, hanem rovarokkal (hernyókkal, lárvákkal, levéltetvekkel) is eteti.

2011. júl. 14. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy télre befogadtam egyet, mert az út szélén találtam rá törött szárnnyal. Nagyon le volt gyengülve, csipesszel etettem, ha jól emlékszem először csak salátát volt hajlandó.


Én pintykaját vettem neki. Szépen rendbejött és tavasszal elengedtem. Egy ideig itt volt a közelben.

2011. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van, ha muszáj, akkor pintykajával lehet etetni.
2011. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!