Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mond valaki olyan díszmadarat,...

Mond valaki olyan díszmadarat, ami megfizethető áron van és télen nyáron kint lehet (gondolok itt nyitott röpdére), azaz nem számít neki a mínusz?

Figyelt kérdés
2011. szept. 11. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azok a madárfajták, amiket én ismerek, mindnek kell egy zárt röpderész is, a minuszokat, szakadó esőt, havat egyik sem viseli jól teljesen nyitott röpdében.


Igaz, én csak a papagájfajták esetében vagyok járatos, galambok és kevésbé "egzotikus" madarakkal nem tudom, mi a helyzet. Gondolom fedett része lenne a voilernek, de a leg hidegtűrőbb papagájnak is kell egy zártabb rész, ahol nem csökken tartósan 5 fok alá nagyon a hőmérséklet.

2011. szept. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

a röpdéhez mindnkeéppen kell kapcsolódnia egy szigetelet védőháznak.


Egyébként nagy röpde kell, mert mozogniuk is kell, hogy ne faggyanak szét, plusz a kaján is változtatni "téliesíteni" kell.

2011. szept. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
van már papagájos madárházam és vágom az arra vonatkozó dolgokat, de annyira nem látványos mint egy nyitott, csak tető van... és erre lettem volna kiváncsi hogy vannak e olyan madarak amik abba is elvannak... monyuk ha a madárház oldalára építem rá akkor már egy oldala fedett meg tető is lenne.... csak kérdés minek elég ez... galambot nem akarok
2011. szept. 11. 14:26
 4/12 anonim ***** válasza:

És az itatás is körülményesebb, hiszen pillanatok alatt befagynak a pici itatók.

A szakadó havat egyik sem szereti, de ha három oldalról véded, az már más. Nem kell nagyban gondolkodni, olyan nádkerítéssel vagy mi a neve körbeveszed és arra húzol fóliát. Egy oldal maradjon nyitott!

Így egyik ismerősömnél a hullámosok kint telelnek évek óta, illetve egy tenyésztő barátomnál a kecskepapagájok volt, hogy még költeni is kezdtek a minuszokban.


Egyik faj sem drága, a hullámos tenyésztőtől már egy ezresért megkapod, a kecskének pedig 3-4-5 ezer az ára színtől függően.

2011. szept. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Kacagó gerle.Szépek és nem kell őket télen bevinni vagy hasonlók.
2011. szept. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
tehát azt mondod uccsó előtti hogyha két oldalon és a tetején amolyan nádizés szélfogó jellegű oldalt csinálok, mehet bele a kecskepapagáj semmi probléma nélkül??
2011. szept. 11. 14:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem mehet, ez óriási kockázat. Nézz utána, milyen körülményeket visel el a fajta, amit választasz. Mi a legmagasabb, és legalacsonyabb hőmérséklet.
2011. szept. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
43%
Én papagájt tenyésztek 3 éve az összesnek kell zárt rész is... mondhatnak az emberek bármit mindnek kell egy zárt rész és ami jó lenne az a nimfa mivel ez szép is és mivel afrikai már "hozzá van szokva" tehát ez egy telelő madár hisz afrikában nappal 42 este meg -10C van! Neked van is madaram nézd meg őket! www.gusztinimfa.5mp.eu
2011. szept. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
43%
A szövegembe uccsó mondatnál az lenne hogy 'nekem'!! :D
2011. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves "papagájtenyésztő", a nimfa őshonos ausztrál.
2011. szept. 16. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!