Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A tyúknak van szőre, vagy...

A tyúknak van szőre, vagy valamije, ami olyan, mintha szőr lenne?

Figyelt kérdés

Tudom, hülyén hangzik a kérdés... A történet a következő: Anyósnál voltunk a hétvégén, aki (mint utóbb kiderült) előtte való nap elveszítette a szemüvegét. Így (mint utóbb kiderült) félig vakon csinálta az ebédet. Csakhogy az ebéd házi tyúkból készült sülthús volt.

Most annyira nem néztem meg a dolgot, de a szárnyakból mintha szőrcsomók meredeztek volna ki. Egy-egy helyről pár szál, vékony, fehér, olyan 5-6 cm hosszú szőr. Vagy mi volt az? Városi gyerek vagyok, eddig azt hittem, hogy a tyúknak tolla van. De most el vagyok bizonytalanodva...


2011. szept. 19. 16:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

16:45-ös vagyok!

A 17:3-asnak csak annyit hogy az se szőr hanem nagyon vékony és gyenge pehelytoll.A madár azért madár mert tolla van és nem szőre vagy pikkelye..

2011. szept. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Vizipityputy ***** válasza:
100%
Persze,pikkelye is van,nézd csak meg
2011. szept. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
-.-"
2011. szept. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A tyúknak csak tolla van, de ez ugyanaz a képlet, mint a négylábúaknál a szőr. Még a dinóknál alakult ki (voltak tollas dinók, amelyek még nem tudtak repülni). A pikkelyből alakult ki mindkettő.
2011. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Platypus ***** válasza:
100%
Pikkelye tényleg van a tyúknak, a lábán. Szőre az véletlenül sincs. A szőr egy evolúciósan teljesen új találmány, az emlősöknél jelent meg, semmi köze a hüllő ősök pikkelyeihez. Ezzel szemben a madarak tollai a hüllők pikkelyeiből fejlődtek ki, bár elsőre nem látszik, de pl. a tolltüszőkben még felismerhető a hasonlóság. Egyes tollak valóban szőrszerűen néznek ki, de attól még nem szőrök, tolltüszőből nőnek ki és nagyítóval nézve is tollszerű a felépítésük.
2011. szept. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
VAN "SZŐRÖS TYÚK" :D az a neve hogy selyem tyúk, téleg olyan mit ha szőre lenne...:)
2011. szept. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!