Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha ki szeretném engedni a...

Ha ki szeretném engedni a madaramat repülni (galamb), akkor érdemes meggyűrűztetnem?

Figyelt kérdés

Egyszerű vadgalamb, az utcán találtam két hete, azóta szépen megnőtt, úgy néz ki, megmarad:)

És amellett döntöttünk, hogy megtartjuk. De ha már nagyobb lesz, naponta 1-2x szeretném kiengedni a szabadba repülni. Mintha valahol olvastam volna, hogy ebben az esetben viszont érdemes gyűrűztetni. Ez tényleg így van?

Mondjuk nem bánnám, ha lenne valami egyedi ismertetőjele...


2011. okt. 16. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Várd ki sztm a telet, és csak tavasszal engedd ki. Ha már kicsit erőre kapott, elképzelhető, hogy elmegy és nem tér vissza. Viszont, ha nemrég le volt gyengülve, és most a lakást szokta meg, nem valószínű, hogy túlélné a telet.


Szóval várj tavaszig, és készülj fel rá lélekben, hogy el fog menni..

2011. okt. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem pont azt mondták, hogy elég nagy a valószínűsége, hogy vissza fog jönni, mert hogy nagyon tudnak ragaszkodni. Vannak esetek, amikor sikerül betársulniuk egy csapathoz, de az a helyzet, hogy nálunk nem sok galamb él. A környéken akad egy-két pár, plusz ketten foglalkoznak galambtenyésztéssel, de azokhoz a galmbokhoz meg úgysem mehetnek, szóval...
2011. okt. 16. 15:53
 3/3 A kérdező kommentje:

de hülye vagyok....

Azt oda sem írtam, hogy egészen kicsi fiókáról van szó.

ilyen pici volt, amikor találtuk:

[link]

Még repülni sem tud, és manuálisan etetjük:)

Szóval nem egy már fejlett, sérült galambról van szó. Akkor eszembe sem jutott volna, hogy megtartsam.

2011. okt. 16. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!