Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Túlnőtt hullámos papagáj köröm?

Túlnőtt hullámos papagáj köröm?

Figyelt kérdés
Van 2 hullámosom és mind két madárnak a körme a sötétebb résztől olyan 3-4 mm el nagyobb azt a fehér részt le kellene vágni vagy mi a teendő ilyenkor? Keresnék olyan ülőrudat ami megfelelő nekik tudna kopni rajta a körmük de nem találok és nem nagyon tudom mekkora átmérőjű kellene nekik?
2011. okt. 31. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem most vágd le, lehet, hogy két embernek könnyebb (egyik fogja a madarat, másik vág). Az a lényeg, hogy a sötét, élő részbe nehogy belevágjatok, és javaslom a kesztyűt, még szelíd madárnál is, mert keményen csíphetnek :))

Az ülőrúd olyan vastag legyen, hogy ne tudja teljesen átfogni a lábával, akkor valamennyire kopnak a körmei.

2011. okt. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen az elözővel egyet értek!Ha le vágtad a közmét picit körömreszelővel reszeld le mert amikor tollázkodik akkor ne hogy megsértse magát!
2011. okt. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Szia! AZ ülőrúd mindenképp fából legyen, és ne érje át a kis lába. Le fog az kopni szépen. Menj ki az erdőbe és kb 1 cm átmérőjű ágat törj neki, és tedd be.
2011. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az egy centi átmérő kevés lesz, azt még simán átéri. Nyugodtan lehet egy vastagabb ágat választani, ami persze befér a kalitkájukba.
2011. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
3 vagy 4 cm átmérőjű kérges fa megfelelő lenne? mert találtam egy olyat a végét meg megfaragnám hogy megfelelő legyen a rácsnak.
2011. okt. 31. 15:25
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem csak az ág vastagsága számít hanem az is hogy milyen fajta fáról való az ág mert sok fafajta mérgező nekik. A nem permetezett gyümölcsfaágak, fűzfaágak, akácfaágak jók. Az én hullámosomnak az ülőrúdja kb.3cm átmérőjű és csak nagyon ritkán kell vágni a karmait.
2011. okt. 31. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a legjobb ha ilyenre csinálod az ágak végét: [link]
2011. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A házi körömvágás elég kockázatos. Ritka az a papagáj, aki nyugisan tűri a vágást.. ha belevágsz a hajszálérbe, kicsi az esélye, hogy nem fog elvérezni.


Az enyéimnek vastag fűzfaágak vannak betéve, 4 évünk alatt egyszer sem kellett vágni. És az előttük levő papagájaimnak sem az elmúlt 20 évben..

2011. okt. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
mennyire vastag az a vastag? :) mert én is elakarom kerülni a vágást nem használ az nekik ha kényszerítik dolgokra.
2011. nov. 1. 09:56
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy nézegesd, hogy olyan ág legyen, amit csak félig, vagy addig sem ér át a lábával. Ha vannak rajta vékonyabb kis ágak, én nem szoktam azt sem levágni, jót tesz nekik, ha különböző vastagságú ágak vannak neki bent, de a többsége az legyen akkora, amit maximum félig ér csak át. (Ilyenkor a köröm ráfekszik az ágra, és a sok csoszogástól önmagát koptatja ezzel.)
2011. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!