Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen következménye van...

Milyen következménye van annak, ha a kakas nagyon nagyméretű a fajtája miatt, és törpetyúkok között él?

Figyelt kérdés
Valaki azt mondta nekem, hogy a nagy kakas összetöri a kicsike tyúkokat, amikor búbolja őket. Két tojást tettünk a kotlóska alá, és az azóta kimúlt óriás tyúktól lett a csibe, a kiskakas, aki mára kétszer nagyobb a tyúkoknál. A másikat elkapta a kutya. Ha kárt tenne a tyúkokban, állatorvossal ivartalaníttatnám. Nagyon kedves jószág. Jó megoldás ez?
2011. nov. 3. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi, nekem van 1 db 6kg-os kakasom és a kis egy kilós tyúkokkal jól elvan.De volt hogy az egyik tyúknak gyönge volt a bőre és letépte a sarkanytyúja a bőrét, de az kb 3kg-os tyúk volt.A sarkantyújának a hegyét érdemes fűrésszel levágni, majd reszelővel megformálni 1 kicsit a biztonság kedvéért. de a kis tyúk nagyon szívós jószág.pl: tojóüzemből hoztunk a tél közepén kopőasz tyúkokat, és mind túlélte! alig volt pedig tolluk
2011. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jah és most jöttek meg a tyúkok? mert 1hét alatt lenyugszik a kakas.
2011. dec. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm megnyugtató válaszodat. Mert nekem nagyon fontos a kis jószágok közérzete.

Kora tavasszal vettük a tyúkocskákat, hárman vannak, három törpetyúk,nagyon aranyosak. Volt egy óriási is, és óriási kakas, amit tyúkként vettünk, elpusztultak, hozzá nem értésem miatt. Kettejük utóda az óriás kiskakas, már kétszer akkora mint a chochin, aki alá 2 tojást tettünk a nyáron, amikor kotlott. A másik csibét megölte a kiskutya.

Azt hiszem, hogy megoldódott aggodalmam, mert az óriási kiskakas, apjától örökölt gyönyörű faroktollakkal, és már úgy topogja odébb a tyúkocskákat, mint apja tette, és hívja őket enni, de különös módon néha tyúkként kotkodácsol. Reménykedem, hogy kappan. Ha mégis kakas, akkor, úgy tervezem, hogy állatorvossal ivartalaníttatom.

2011. dec. 2. 11:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Miért a kakast ivartalanítani is lehet?
2012. jan. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megbeszéltem állatorvossal a kakas ivartalanítását. Mondta, hogy lehet, de nem biztos, hogy túléli. Lemondtunk tehát a veszélyes műtétről. Nagyon jó, gondos kakaska.
2012. febr. 3. 22:41
 6/6 A kérdező kommentje:

Láttam kakastól összetaposott tyúkocskát.

A mi óriáskakasunk elől a selyemtyúk szinte sikoltozva menekült, és elbújt, mert a búbolás után jó ideig nem tudott felállni.

Állaltorvossal kívántam ivartalanítani, de sajnos belehalt a műtétbe.

Most a törpe tyúkokhoz törpe kakasunk van, és béke van a tyúkudvarban. Nagyjából. Mert a baromfi eléggé veszekedős állat.

2012. ápr. 2. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!