Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Gould amandinának és zebrapint...

Gould amandinának és zebrapintynek mit kell enni adni?

Figyelt kérdés
most vasárnap kaptam a madarakat, kaptam melléjük egy nagy zacsi ilyen magkeveréket, de nem akarom nekik folyton azt adni, így érdekelne, hogy miket lehet még adni nekik? és még annyi, hogy együtt tartom őket, mert állítólag lehet, de nem vagyok benne biztos. ti hogy tudjátok?
2011. nov. 8. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem szabad. Az amandina a zebrához képest nagyon pipogya madár, ki fogják csinálni őket, ha nem most, majd szaporodásnál, mert azt a zebrák mindenképpen fognak.

Magkeveréken kívül zöldségeket és gyümölcsöket adhatsz nekik gyakorlatilag mindenfélét, továbbá tyúkhúrt majd ha lesz megint. Fürtös kölest imádja mindkettő.

Lágykajával is illik kínálni őket (porított kifőzött tojáshéj, tojássárgája, reszelt répa összekeverve), főleg majd ha fészkelni kezdenének.

Lisztkukaccal kínálhatod az amandinákat, ezt állatkereskedésben meg lehet venni, a lárvákat hűtőbe tartsd, mert melegben bebábozódik hamar és bogárként már nem eszik meg. Bár a zebrák megrögzött vegetáriánusok, már láttam olyat, ami szívesen ette, szóval meg kell próbálni.


Na, így dióhéjban, hirtelen ennyi.

2011. nov. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm :)

de amúgy ha csak 1 amandinám és 1 zebrapintyem van, és elvileg mind2 fiú, akkor is külön kéne őket venni?

2011. nov. 10. 20:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2 tojó zebra, és egy tojó gould van együtt... semmi bajuk. De majd ha lesz párjuk különveszem őket :)
2011. nov. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!