Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Volt két papagájom, sajnos 2...

Annuka1990 kérdése:

Volt két papagájom, sajnos 2 napja elpusztult az egyik (a lány). Nem tudom hogy igy megmarad e a fiú ha nincs párja! Szerintetek tuléli?

Figyelt kérdés
2011. nov. 22. 10:17
 1/6 anonim ***** válasza:
vegyél mellé egy párt mert előbb-utóbb depis lesz és belebolondul/meghal
2011. nov. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a fiú papagájom pusztult el. A lány papagáj az 5 évig élt utána egyedül.
2011. nov. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk sokáig volt csak egy fiú. Egész szelíd volt, egy műanyag papagájt csókolgatott, és ha azt kivettem, akkor jött ő is utána a kezemre. Aztán vettünk mellé egy lányt, mert nem volt elég idő foglalkozni vele. Összeszoktak, pár évig együtt éltek, aztán elpusztult a fiú. A lány el volt egyedül is, de sajnáltuk, mert nem foglalkoztunk vele sem külön, így megint vettünk egy fiút. Úgy ahogy, elvannak, de a fiú elég erőszakos néha a lánnyal. Azért megnyugtató a tudat, hogy mégsincs egyedül.

Ha viszont van időd foglalkozni azzal az egy papagájjal, akkor talán el lenne egyedül is, ha sikerül eléggé megszeliditeni, Téged is elfogad társának.

Én sem tudom, meddig csináljam, hogy az elpusztult papagáj helyett másikat vegyek, mert inkább lemondanék már a kalitkában való madártartásról. Kiengedni nem tudom őket, mert van két cica is.

2011. nov. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én vennék mellé egy másik papagájt. Mindegy, hogy fiú vagy lány. Szerintem örülne neki, ha lenne egy új játszótársa. Az én papagájom kb. másfél évig élt egyedül, aztán vettem neki egy társat, majd jött még1 papagáj, és együtt nagyon jól elvannak, tuti, nem unatkoznak így, sokkal boldogabbak és élénkebbek, ha nem egyedül vannak én ezt tapasztaltam.
2011. nov. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól hogy meghalt a párja még nem fog meghalni ő is. Ez csak egy tévhit és akinek a párja után meghalt a megmaradt papagája is annak más okból halt meg és nem a párja elvesztése miatt. De mivel eddig volt párja és gondolom nem egy fiatal madárról van szó tehát nem biztos hogy meg tudod szelídíteni inkább adj neki 1-2 hetet gyászolni és vegyél mellé egy új tojót.
2011. nov. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Anna9 ***** válasza:

Volt egyismerősöm akinek volt két papagája. Az eggxik kirepült az ablakon a másik egy rövid (nagyon)időn belül elpusztult :(

Szerintem vegxél mellé másikat.

2012. máj. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!