Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen neműek a madaraim?

Milyen neműek a madaraim?

Figyelt kérdés
Itt láttam hogy valaki megkérdezte milyen neműek a madarai,és láttam a sok jó választ...hát nekem is erre lenne szükségem! Kereskedésben azt mondták hogy a sárga fiú a szürke pedig lány! A sárga már jóval elmúlt 10-12 éves a lányt tavaly novemberben vettem...előre is köszönöm!
2009. máj. 11. 22:37
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

kicsit konkrétabban is leírhatnád, pl milyen fajtájú madarak, mert általában fajonként eltér, hogy miről lehet a két nemet megkülönböztetni...

vagy tegyél fel egy képet a kepfeltoltes.hu-rra

2009. máj. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2009. máj. 11. 22:42
 3/8 A kérdező kommentje:
bocsi ez sokáig tartott,lefagyott a gép...:D
2009. máj. 11. 22:43
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

hát a nimfákhoz annyira nem értek, de talán ez segít:

"A tojó homloka, feje teteje, pofa- és toroktájéka szürkével kevert sárga, a fültájékon levő folt kevésbé élénk. Bóbitáján több a szürke."

Hát így valóban úgy tűnik, hogy a szürke a lány, de fura, hogy a foltja viszont a sárgának halványabb, lehet, hogy mindkettő lány...viszont a szürke tollazatában mintha lenne sárga is, szóval szerintem emiatt és az erős színű folt miatt a szürke fiúnak tűnik...nehéz eset...

2009. máj. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ezt most találtam:"Nimfapapagájok esetében, a nemek megállapításához valóban sok lehetőség mutatkozik. Az eredeti színű és tarka madaraknál a tojók bóbitájában több a szürke, külső faroktollaik, a faroktollak alsó felülete inkább sárga. Segíthet még a pofafolt narancs színének erőssége, amelyet azonban - véleményem szerint - fenntartással kell kezelnünk."
2009. máj. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a lánynak mondott kis nimfa? A kép alapján nem tűnik fél évesnek, vagyis még nem volt meg az első vedlése. Kislánynak tűnik a bóbitatollai alapján, de nem tuti.

A sárga szokott énekelni, dallamokat? Ha igen, akkor fiú, a lány nem énekel dallamokat, csak a fiúk skáláznak, de ők aztán változatosan.

A pofafoltból és a többi toll színárnyalatából azért hülyeség kiindulni, mert nagyban függ attól, hogy a szüleitől milyen génállományt örököl. Más fészekaljból származó madarak teljesen más árnyalatokat örökölhetnek, nem beszélve a nagyon ritka albínóról és a whiteface színváltozatról, akiknek egyáltalán nincs pofafoltjuk, sőt, még sárga szín sincs bennük. Segítség lehet (de csak az első vedlés után) a farktoll alsó mintázatát nézni, ha sima vagy simához nagyon közeli, mintázatlan, akkor fiú, ha mintázott (csíkos vagy pecsét-szerű), akkor lány, illetve amit nehezebb megnézi, de ha kézszelíd, akkor lehet, az evezőtollai alján ha van minta, a tojónál élénkebb, jobban körülhatárolt, hímnél elmosódottabb.

5 nimfa gazdájaként mondom (1 lutínó tojó, 1 whiteface hím, 1 gyöngyös tojó, és 2 "átlagos" színű, de közel se átlagos éneklő hím)

2009. máj. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A képet egyébként mikor készítetted? Fél éves korra a fiúnak és a lánynak is ki kell világosodni a fejen lévő tollaknak, illetve a szürke kihullik, és nő helyette világos színű azoknál a színváltozatoknál, ahol van szürke szín a tollazatban. Ha ő a képen már elmúlt fél éves, akkor egy lassan színeződő vagy sárgában szegény változatod lehet, ez nem baj, csak a fej színeiből nehéz lesz a neméről határozni :-) A farktollait nézd meg, nekem a legifjabb augusztusban kelt ki, kisfiú, a feje teljesen sárga már, farktollait viszont még nem váltotta át teljesen, és van még néhány gyerektolla, ami csíkos, szóval ő már bőven elmúlt fél éves, de már egyértelműek a nemi tollszín-minta eltérések.
2009. máj. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát igen,a lány csendes,csak néha sikotja el magát,a sárga őrjít meg minket itthon:D igazából csak hobbi szinten tartom őket,ezért nem értek hozzájuk ennyire(természetesen ezalatt nem arra gondolok h nem tudok velük bánni).

A lánynak mondott nimfát december elején vásároltam kereskedésből....

2009. máj. 12. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!