Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A fém etetők, itatók mennyi...

A fém etetők, itatók mennyi használat után válnak ártalmassá a papagájoknak? Vagy bármeddig lehet őket használni tehát nem lehet olyan hogy lekopik róluk a külső réteg mint a kalitkákról és akkor fémmérgezést kaphatnak tőle?

Figyelt kérdés
2011. dec. 12. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen fémről van szó. A nemesacéllal sohase lesz gond, a galvanizált fémmel annál inkább...
2011. dec. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom miből készültek mert boltban vettem őket de az ilyen tálakhoz az interneten azt szokták írni hogy krómozott.
2011. dec. 12. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem ilyen fém tálam van egy éve. Nagyon figyelem, látok-e rajta változást, mert én is nézegettem ilyen oldalakat, de eddig remekül bevált, csak jót tudok róla mondani. Bár egy év még nem idő, ha káros az egészségre, de a madaraim egészségesebbek, mint én és a szomszédaim összesen voltunk valaha is.
2011. dec. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A szép fényes a felület akkor vagy krómozott vagy nikkelezett vagy rozsdamentes vagy saválló acél.Legegyszerűbben ezt úgy tudod megnézni hogy a savállót és a rozsdamenteset nem fogja meg a mágnes,valamennyire megfogja de nagyon lehet érezni a különbséget.

Ja az alumíniumot se fogja a mágnes,azt úgy különbözteted meg hogy sokkal könnyebb és puhább mint a rozsdamentes vagy a saválló.Alumínium tálkákból nem etetnék semilyen állatot mert nem a legegészségesebb,sőt az alu evőeszközöket is már nem is gyártanak manapság mert rájöttek hogy ártalmas.

A lényeg szerintem az ha a króm bevonat lejön egy fém tálkáról akkor csak a bevonat az ami veszélyes lehet szerintem a vastól sok baja nem lehet de azért érdemes időben cserélni a tálkákat,vagy műanyagot használhatsz.

2011. dec. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én műanyag etetőt és itatót használok,már kb.3 éve és szerencsére még egy papagájom sem betegedett meg.

A fémtől sem lesz semmi bajuk,de azért időközönként nem árt ha kicseréled.

2011. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!