Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájom egész...

A hullámos papagájom egész nap öklendezett. Miért? Mit csináljak ellene? Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Délelőtt egyszerre több magvat köpött vissza, most már csak egyet-egyet. Furcsa fejmozdulatokat tesz, aztán kinyitja a csőrét és felöklendezi a magvakat. Mit csináljak ellene? Beteg?
2011. dec. 26. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Van nála tükör,csengő vagy műpapagáj? Egy bizonyos helyen/tárgy mellett csinálja mindig vagy mindig ott ahol rájön?
2011. dec. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ült fent a karnison meg a szekrény tetején és ott öklendezett, nem tükör előtt. tudom, hogy akkor azért, mert etetné a párját. :)
2011. dec. 27. 14:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Az etetés ösztönös náluk tehát bármit valamikor még a semmit is képesek etetni.

Ha öklendezés közben/előtt bólogat akkor csak etet. Erről nem tudod leszoktatni pedig ha sokat csinálja begygyulladást kaphat.

2011. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az én hullámos madaram is csinál néha ilyet de abba marad egy fél nap max 1 nap után. Nem mindig tom az okát de legnagyobb részt azt figyeltem meg, hogy akkor csinálja mikor hírtelen sokat eszik, mert elfelejtek neki enni adni (szégyellem magam) de előfordul és megtömi a begyét hírtelen. Szerintem adj neki napi 2X is hátha nála is a mérce a baj vagy adj kevesebbet.
2011. dec. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!