Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell kis hullámos...

Hogyan kell kis hullámos papagájt kézből etetni?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha hamarabb elhozom mint ahogy kirepül a fészekből állítólag valahogy lehet etetni! Nekem egy tenyésztő vmi injekciós tűről beszélt,hogy azzal kell a szájába adni valamit!!m???
2012. jan. 9. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
fecskendő meg injekciós tű között oriási különbség van és szerintem a tenyésztő fecskendőt mondott és nem tűt! :)
2012. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
100% h tűt mondott mert még haverommal is itt gondolkoztunk h az hülyeség,azért is kérdeztem meg!!! De még is mit kell neki adni,lehet kapni állat eledelesnél?
2012. jan. 9. 17:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Én papagájt tenyésztettem 9 évig. Hullámos papagájt.

A tűt felejtsd el sima fecskendő kell és papagály tápszer. lehet kapni nagyobb állat eledel boltokban minden fajtának megvan s sasát tápszere. Naponta 5-6x kell eteni + északai is 1x.

Nem ajánlo hogy elhozd kirepülés előtt. Én soha nem adtam oda a papagájokat 3-4 hónapos koruk előtt de még jobb 5 hónaosan elhozni leghamarabb.

Ha az az emberke ilyen korán oda aktja adni akkor aznem tenyésztő hanem egy szaporító és csak apénz érdekli! Én tuti hogy ott hagynám és keresnék egy normálisat!

2012. jan. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Sztem hülyeség aki kézzel neveltet akar,olyat ami már biztos hogy szelíd lesz,és van türelme hozzá akkor mért lenne ezzel probléma?
2012. jan. 9. 17:44
 5/9 anonim ***** válasza:

akkor jól félrebeszélt ha tűt mondott...

Fecsibe adj neki tápszert. De miért akarod ilyen korán elhozni? Keress oylan tenyésztőt, akknél a madarak kézhez szoktattak!

Az enyém sajna nagyon vad, és már nagyobb korában lett elhozva, és vadak voltak mind, őt sem sikerült megszeliditeni! :(

2012. jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Azért hozom el így mert így szinte biztos h megszelídül! De nyugi azóta jól utána jártam a dolgoknak és el vagyok

készülve erre!

2012. jan. 10. 20:01
 7/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vágj bele, a kézzel nevelés nagy élmény, főleg, amikor kiröpül a kismadár. Szerencsére sok ilyen élményben volt részem és az utólagos tapasztalatok (tehát a kézzel nevelt, később felnőtté vált madarak viselkedése, "utóélete") is nagyon jók.


Ami ehhez kell: jó minőségű kézzel nevelő táp. A Kaytee nevű talán a legjobb minőségű, bár ezt állatos boltokban nem igazán lehet találni, viszont van egy szakbolt Pesten, ahol biztosan. Jobb híján az Orlux Handmix is megteszi, ebből van kisebb kiszerelés is.


Az etetés fecskendővel történik. Fiatalabb korban több vízzel kell keverni, ahogy idősödik, úgy kell fokozatosan csökkenteni a víz mennyiségét. Az utolsó napokban pedig már magot is érdemes az odúba elszórni.

Előfordul, hogy a fióka nem akar enni fecskendőből, ilyenkor jön az életmentő begyszonda, aminek már a neve is rémes, erre inkább ne kerüljön sor (én is csak akkor csináltam, amikor a szülő elhagyta a picit és így kellett életben tartani a nagyon fiatalon elárvult madarat).


Ügyelni kell a táp hőmérsékletére, ez mindig legalább langyos legyen, viszont túl meleg semmiképp. Ezt úgy oldottam meg, hogy az épp nem használt keveréket, ami egy üvegpohárban van elkészítve, egy meleg vízzel telt edénybe helyeztem, így tartotta a hőt. :)


Etetésnél sose szabad erőltetni, "túlnyomni", mert megfulladhat a madárka. Nagyon ott kell lenni, amikor csinálod, de persze ők is segítenek, szóval aggodalomra nincs ok :)


Én kikelés után körülbelül 11-13 nappal, max 2 héttel szoktam kivenni a szülőktől a hullámosokat, egyszerre legalább négyet, hogy így összebújva tudják melegíteni egymást (a hőmérsékletre és páratartalomra is oda kell figyelni, egy jól szellőző, de meleg fürdőszoba erre kiválóan alkalmas). Ebben a korban már, ha jól beosztod, elég a napi háromszori rendszeres etetés, éjjel már nem szükséges. És egészen biztosan szelíd lesz a madárka.

2012. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Attól, mert hamar elhozod, még nem biztos,hogy szelíd lesz... Én neveltem már fel papagájokat, ilyet is és olyat is... Hiába 1-2 hónapos a papagáj, nem feltétlen szelíd (én pl. vettem másfél hónapos hullámost, amelyik sosem szelídült meg, pedig rengeteget foglalkoztunk vele).

Én 3-4 hónaposan adom el a madaraimat, amikorra már teljesen önállóan esznek, s hívójelre visszarepülnek.


De kérdésedre a válasz: FECSKENDŐ (nem tű!!!!!) és madárnevelőtáp (Nutribird)...

Viszont készülj fel, hogy eleinte kb. 3-4 óránként kell etetni, aztán 5, és szépen növelheted az etetések közötti időt... Oda kell figyelned a tépkeverék hígságára, vagy szilárdságára, figyelned kell, hogy teljesen kiürült-e a begye, vagy sem, s ennek megfelelően táplálni. Jah, és persze nem beszéltünk még az egyéb foglalkozásokkal, amire a kismadárnak szüksége van. Attól, mert eteted még nem lesz kézhez szoktatott...

2012. jan. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Dehogynem, attól már kézhez szoktatott lesz. Ami persze édeskevés.

Kézzel etetni, szívvel nevelni - ez a lényeg :)

2012. jan. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!